طراحی اپلیکیشن ضد بدخوابی در سفر

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 512931

یکی از مشاوران سابق ناسا اپلیکیشنی را مورد آزمایش خبر داده که به افراد کمک می کند با مشکل بی خوابی و بدخوابی به دنبال مسافرت های طولانی هوایی مقابله کنند.

اپلیکیشن یادشده که تایم شیفتر نام دارد برنامه ریزی خواب افراد را بر مبنای ساعت داخلی بدن ممکن می کند و می تواند به اشخاصی که مرتب به سفر می روند کمک کند تا خواب خود را بعد از ساعت ها سفر با هواپیما تنظیم کنند.

به گفته دکتر استیو لاکلی که هم اکنون به عنوان متخصص علوم اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد مشغول فعالیت است، الگوریتم مورد استفاده در برنامه تایم شیفتر با بررسی تجارب به دست آمده بعد از یک دهه بررسی برنامه های هواپیماهای فعال در خطوط پروازی بین المللی تدوین شده است.

کاربران این اپلیکیشن با وارد کردن برنامه پروازی خود توصیه هایی را در مورد زمان مناسب برای به رختخواب رفتن پس از رسیدن به مقصد، نحوه خوابیدن و صرف وقت در زمان سفر و غیره دریافت می کنند. همچنین این برنامه توصیه هایی در مورد مصرف قهوه و برخی نوشیدنی ها نیز ارائه می کند.

به عنوان مثال، اگر فردی با مشکل جدی خواب مواجه باشد، ممکن است از طریق این برنامه توصیه ای به منظور عدم مصرف کافئین ظرف شش ساعت بعدی دریافت کند. از جمله دیگر توصیه های این برنامه می توان به قرار گرفتن یا نگرفتن در معرض نور، زمان مناسب برای برخاستن از خواب و غیره اشاره کرد.

هزینه استفاده سالانه از این برنامه ۲۵ دلار است و همچنین می توان با پرداخت ۱۰ دلار به ازای هر سفر طولانی توصیه هایی دریافت کرد./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.