نمایش بزرگ ترین گنجینه تاریخی در بریتانیا

حوادث /
شناسه خبر: 512708

باستان شناسان انگلیسی بزرگ ترین گنجینه متعلق به عصر تاریکی آنگ شامل 6 هزار قطعه طلایی باستانی را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از دیلی میل، این آثار با ارزش به طور تصادفی سال 2009 میلادی توسط ردیاب فلزی یک مرد انگلیسی در مزرعه استادفوردشایر پیدا شده است.

مجموعه دیدنی گنجینه متعلق به آنگلو ساکسون ها بوده و فرد یاینده آن را در اختیار موزه بریتانیا قرار داده است.

در این مجموعه با ارزش کلاه خود جنگی نیز بدست آمده . دکتر «کریس فرن» از تیم تحقیقاتی در این باره گفت:« آثار یافت شده متعلق به نبرد هاتفیلد در زمان پادشاهی «نورثمبری» بوده است.پس از پاکسازی آثار پی بردیم که اشیاء یافت شده  در نبردهای وحشیانه ان زمان مورد استفاده قرار می گرفت.»

آنگلوساکسون‌ها (Anglo-Saxons) معمولاً برای اشاره به قبایلی از ژرمن‌ها به‌کار می‌رود که از اوایل سدهٔ ۵ میلادی در جنوب و خاور بریتانیای بزرگ حضور داشتند. آن‌ها ملت انگلیس را تشکیل دادند و دورهٔ آن‌ها تا زمان تصرف منطقه به‌دست نورمن‌ها یعنی سال ۱۰۶۶ ادامه یافت.

آنگلوساکسون‌ها از چند قبیله همانند آنگل، ساکسون، واندال‌ها، لمباردها و گوت تشکیل شده‌بودند. این قبایل اکثراً در انگلستان امروزی در بخش پایین دیوار هادریان ساکن شدند.

زبان این مردم را زبان آنگلوساکسون یا انگلیسی باستان می‌نامند. مشهورترین پادشاه آنگلوساکسون‌ها آلفرد کبیر بود. آخرین پادشاه آنان نیز هارولد دوم  نام داشت.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.