رهایی یک قاتل از طناب دار پس از 14 سال زندان

حوادث /
شناسه خبر: 512643

یک جوان سقزی که در نزاع دسته جمعی موجب قتل جوانی دیگر شده بود، امروز با گذشت اولیاء دم از قصاص نجات یافت.

محمد خسروی سرپرست زندان های کردستان گفت : این زندانی در سال ۸۴ و در حالی که فقط ۲۰ سال سن داشت طی یک نزاع دسته جمعی موجب قتل جوان سقزی شده بود که خوشبختانه در سحرگاه امروز شنبه(۱۱ آبان) خانواده علیزاده (خانواده مقتول) در حالی که می توانستند حکم قصاص قاتل فرزندشان را اجرا کنند، از حق قانونی خود گذشت کرده و با این حرکت انسان دوستانه خود زندگی مجدد را به قاتل فرزندشان هدیه کردند.
---

وی با تقدیر از خانواده علیزاده به خاطر این اقدام خداپسندانه افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مددکاران زندان های کردستان با همکاری ریش سفیدان و چهره های سرشناس استان ضمن اخذ رضایت از اولیاء دم مانع از اجرای ۱۰ حکم قصاص در استان شدند که امروز شاهد یازدهیمن مورد از آن بودیم.

سرپرست زندان های کردستان، گذشت و فداکاری را از خصوصیات بارز مردم کردستان دانست و بیان کرد: خوشبختانه هر ساله در استان کردستان چنین صحنه‌های باشکوهی که نمایانگر فداکاری و انسانیت است را شاهد هستیم.

خسروی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام به گذشت و فداکاری خاطرنشان کرد: انسان در عفو و گذشت است که می‌تواند ارزش و جایگاه واقعی خویش را به دست آورد که این مسئله به ویژه در شرایط سختی همچون اجرای حکم قصاص و غیره خود را نشان می‌دهد./ ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.