رئیس ستاد اقامه نماز کشور در همایش پیشگامان عفاف و حجاب در شیراز ترویج ازدواج آسان را منجر به کم شدن گناهان در جامعه عنوان کرد.

حجت الاسلام محسن قرائتی روز جمعه در همایش "پیشگامان عفاف و حجاب" که با حضور بانوان شاغل در مجموعه قضایی فارس و به میزبانی دادگستری استان فارس برگزار شد اظهار داشت: ازدواج راه خداست و باید ترویج یابد و زمینه را برای ازدواج آسان فراهم نمائیم چرا که این مسیر منجر به کم شدن گناهان در جامعه خواهد شد.

حجت الاسلام محسن قرائتی در خصوص ترویج ازدواج آسان نیز تصریح کرد: باید برای ترویج ازدواج آسان عزم و اراده داشته باشیم چرا که هر کاری را که بخواهیم انجام دهیم  با  اراده می توانیم به سرانجام برسانیم.

وی همچنین در ادامه به تفسیر آیه 35 سوره نساء پرداخت و با بیان اینکه در این آیه از قرآن کریم تأکید شده است : اگر خوف دارید که بین زن و مرد تفرقه ایجاد شود بی تفاوت نباشید تصریح کرد: در قرآن کریم تأکید شده است با انتخاب داور از زن و مرد تلاش نمائید اختلاف با کد خدامنشی حل شود.

حجت الاسلام  قرائتی افزود : اگر بدانیم که برخی اختلافات در اکثر خانواده ها  وجود دارد حل اختلافات راحت تر خواهد شد.

قرائتی در ادامه با اشاره به اینکه در این آیه قرآن تأکید شده است  اطلاعات از اختلافات خانوادگی باید به صورت طبیعی و به دور از هر گونه حدس و گمان و تجسسی به دست بیاید گفت: این بدان معناست که باید در درجه اول این اختلافات توسط خود زن و شوهر حل و فصل شود اما اگر افراد و نزدیکان به درجه ای  از اطمینان از وجود اختلاف خانوادگی برسند برای حل و بر طرف کردن و جلوگیری از توسعه اختلاف مسئول هستند.

معاون فرهنگی دادگستری استان فارس نیز در آغاز همایش "پیشگامان عفاف و حجاب" در جمع بانوان شاغل در دادگستری فارس گفت: اسلام و شریعت و پیامبر اسلام (ص) برای بانوان شأن و جایگاه ویژه ای قرار داده است بنابراین باید برای اداره جامعه  و امور قضایی نیز از نظرات زنان به شایسته ترین  شکل استفاده شود.

حجت الاسلام  سید صدراله رجائی نسب با بیان اینکه در هیچ دین و شریعتی به اندازه اسلام برای زنان منزلت تعریف نشده است گفت: در طول قرن ها نقش بانوان بسیار ممتاز بوده است و تاریخ سرشار از اتفاقات، حوادث و خدماتی است که در آن زنان از مردان پیشی گرفته اند .

وی افزود: نقش زنان در ایجاد ، ثبات و ادامه انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و زنان با تربیت نسل ها و فرزندان و ترویج  دیدگاه های انقلابی نقش بسزایی در پیشرفت انقلاب اسلامی و کشور داشته اند.

معاون قضایی و فرهنگی دادگستری فارس با تأکید بر اینکه باید از ایده ها و افکار بانوان در همه امور بخصوص در زمینه فرهنگی استفاده شود به پیشگامی بانوان شاغل در مجموعه قضایی استان در امر ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت:  افراد پاکدامن ، عفیف و با حیا اعم از زن و مرد شریف ترین و با ارزش ترین افراد جامعه هستند.

حجت الاسلام رجائی نسب قائل شدن امتیاز برای زنان نسبت به مردان در بحث عفاف در اسلام را بخاطر حفظ جایگاه زنان خواند و افزود: زن به منزله جواهر و درّ بی نظیری است که آحاد جامعه وظیفه صیانت از آنان را بر عهده دارند.

وی در ادامه در جمع بانوان شاغل در دادگستری فارس افزود: حجاب برای زنان حفظ شخصیت است و این حجاب دژ و مانع مستحکمی در برابر تعرض است.

این مقام قضایی بیان داشت : امام زمان (عج) به عنوان با ارزش ترین عنصر هستی الگو قرار گرفتن حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگو و اسوه همه عالم را حجت قرار داده است و این امر نشان دهنده این است که شخصیت حضرت فاطمه فراتر از همه تاریخ می تواند در همه عرصه های مختلف از جمله زندگی شخصی ، اجتماعی و همچنین بحث عفاف و حجاب الگو و اسوه برای همه مردان و زنان باشد.

معاون فرهنگی دادگستری فارس در ادامه به موضوع حجاب حداقلی و حجاب حداکثری اشاره و تأکید کرد:  چادر به عنوان حجاب حداکثری پاسخی منفی به همه چشم های ناپاک و قلب های بیمار است.

وی همچنین بر پیشگامی زنان مجموعه قضایی استان در جامعه و احساس مسئولیت در جمع خانواده ، همکاران و دوستان  در راستای ترویج حجاب حداکثری تأکید کرد و بیان داشت : متأسفانه در جامعه ما بسیاری مسائل قبح خود را از دست داده است و ممکن است سکوت ما آثار زیانباری را در پی داشته باشد.

حجت الاسلام  رجائی نسب در پایان بر ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط پیشگامان عرصه عفاف و حجاب تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: شما با توصیه ها و انجام  فریضه دینی خود جامعه را به سمت سوی خیر خواهی دعوت  می نمائید./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.