وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مشارکت همه شهروندان در مدیریت هوشمند شهری ضروری است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 512414

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در میزگرد ویژه وزیران در اجلاس شهر امن و هوشمند قطر سخنرانی کرد.

آذری جهرمی در این میزگرد ضمن ارائه تبیین رویکرد انسان مدارانه نسبت به شهر هوشمند، تأکید کرد: هوشمند‌سازی ابزار توسعه شهری پایدار است نه هدف آن و لذا توسعه فناوری باید در خدمت انسان و بر مبنای نیازهای واقعی شهروندان صورت گیرد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: صرف وارد کردن فناوری هوشمندسازی از طریق کارتِل‌های بزرگ و بدون توجه به اقتضائاتِ نیازهای بومی، منافع سرشاری را نصیب این شرکت‌ها می‌کند اما شهروندان لزوماً سودی نمی‌برند.
وی افزود: ما معتقد به مشارکت همه شهروندان در مدیریت هوشمند شهری هستیم. دو عنصر شهروند هوشمند و حاکمیت هوشمند لازمه هوشمندسازی مدیریت شهری است.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به دستاوردهای شرکت‌های فناورانه ایرانی درعرصه نوآوری و خلاقیت در سال‌های اخیر اعلام کرد به‌دنبال ایجاد چندین هزار شغل برای جوانان ایرانی در عرصه هوشمندسازی مدیریت شهری هستیم.
وزیر ارتباطات ضمن توصیف ابعاد توسعه شهر هوشمند در تهران و مشهد و سایر کلانشهرهای ایران، تأکید کرد: هوشمند‌سازی فضای شهری در ایران در حوزه‌های محیط زیست از جمله کنترل آلودگی هوا، مدیریت منابع آب و انرژی، حمل‌و‌نقل و اقتصاد در دستور کار دولت قرار دارد و پروژه‌های متعددی در این زمینه مستعد حضور سرمایه‌گذاران بین‌المللی است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.