سردخانه ۳۵۰۰ تنی یاسوج افتتاح شد

استانها /
شناسه خبر: 512334

مجهزترین و به روز ترین سردخانه دو منظوره کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت ۳۵۰۰ تن در شهر یاسوج روز پنجشنبه با حضور وزیر جهاد کشاوزی افتتاح شد.

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه افتتاح این سردخانه اظهار داشت: در سال ۹۲ کل ظرفیت سردخانه‌های کشور ۲ میلیون تن بود اما هم اینک ظرفیت سردخانه‌ها به ۵.۱ میلیون تن رسیده است.

مجمود حجتی بیان کرد: ظرفیت سردخانه‌های کشور در دولت کنونی ۱۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و با توجه به تحریم های ظالمانه دشمن مشکلی در ذخیره و کمبود محصولات کشاورزی وجود ندارد.

طرح سردخانه دومنظوره ۳۵۰۰ تنی در زمینی به مساحت هشت هزار و ۱۵۷ متر مربع در شهرک صنعتی یاسوج ایجاد و میزان سرمایه گذاری این طرح ۱۰۲ میلیارد ریال بوده است.

با افتتاح این سردخانه برای ۳۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

در سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به استان کهگیلویه و بویراحمد، همچنین طرح گلخانه گل رز با تولید ۶۵۰ هزار شاخه گل رز افتتاح و از طرح میوه خشک کنی واقع در این شهر بازدید شد.

استان ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران ۴۰ هزار هکتار باغ دارد که سالانه ۲۶۰ هزار تن انواع میوه شامل سیب،مرکبات،انگور، میوه های هسته دار در این باغستان ها تولید و روانه بازارهای مصرف می شود./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.