وزیر آموزش و پرورش:

برای ارتقای فضاهای ورزشی کشور،به 21 هزارو500 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

اجتماعی /
شناسه خبر: 512299

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر قرار باشد تمام استان‌ها به میانگین و متوسط سرانه فضاهای ورزشی در کشور دست یابند به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم همچنین اگر قرار باشد به استاندارد مطلوبی که سند تحول بنیادین مشخص کرده برسیم برای ارتقای فضاهای ورزشی کشور به ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

با حضور وزیر آموزش و پرورش، برخی از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی آیین افتتاح همزمان 158 پروژه ورزشی دانش آموزی سراسر کشور که شامل ۱۴۲ سالن ورزشی سرپوشیده و روباز و ۱۶ واحد استخر می‌باشد با اعتباری بالغ بر 488 میلیارد تومان در مشهد مقدس برگزار شد.
 
محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این مراسم گفت: یکی از ماموریت‌های آموزش و پرورش آماده کردن انسان‌ها برای زندگی عزت‌مند، سالم و با نشاط است تا بتوانند با مشارکت فعال‌تر در زندگی اجتماعی در سازندگی جامعه نقش خود را به بهترین وجه ممکن ایفا کنند.
 
او ادامه داد: اگر این ماموریت را ماموریت اصلی آموزش و پرورش تلقی کنیم باید بدانیم که مخاطبین آموزش و پرورش در محیط‌هایی زندگی می‌کنند که شرایط و وضعیت آن‌ها دائما در حال تغییر است و این تغییرات در روابط، نقش، سلامت و زندگی آن‌ها تاثیرگذار است.
 
حاجی میرزایی افزود: با توجه به اقتضائات دنیای امروز، امور بوسیله تحرک کم‌تر اجرا می‌شود و کسانی که نتوانند با این تغییرات هماهنگ شوند دچار اضطراب، تشویش و دل‌زدگی می‌شوند و آموزش و پرورش برای اینکه بتواند افراد را برای این تغییرات گسترده و مستمر آماده کند باید به همه جنبه‌های زندگی توجه کند.
 
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ما با انسانی روبرو هستیم که در معرض انواع و اقسام شرایط جدید قرار دارد و حتما باید به گونه‌ای او را آماده کنیم که در برابر این تغییرات بتواند شخصیت و هویت خود را حفظ کند.
 
او خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین بنا دارد افراد را در وجوه و ابعاد مختلف پرورش دهد و دانش آموز باید در تمام جنبه‌ها و ابعاد توانمند شود و تمام بعدی رشد یابد. در منطق سند تحول بنیادین هر یک از ارکان تعلیم و تربیت باید در جای خود نقش‌آفرینی کنند تا در نهایت به رشد متوازن دانش آموز منتج شود و ذکر این نکته مهم است که همه ابعاد باید بطور یکسان و در کنار هم رشد و تکامل یابد.
 
بیشتر بخوانید:
 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بر طبق سند تحول بنیادین باید به ازای هر دانش آموز ۱/۶ مترمربع سرانه فضای ورزشی داشته باشیم افزود: ما تاکنون کمی بیشتر از یک سوم این مقدار را فراهم کرده‌ایم و حتما باید به لحاظ دسترسی به فضاهای ورزشی دانش‌آموزی کار بیشتری انجام دهیم و کمبود فضاهای ورزشی را در کشور جبران کنیم و این مهم جز با همت همه آحاد جامعه میسر نخواهد شد.
 
او ادامه داد: اگر قرار باشد تمام استان‌ها به میانگین و متوسط سرانه فضاهای ورزشی در کشور دست یابند به سه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم همچنین اگر قرار باشد به استاندارد مطلوبی که سند تحول بنیادین مشخص کرده برسیم برای ارتقای فضاهای ورزشی کشور به ۲۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
 
حاجی میرزایی در پایان گفت: امروز در کشور ۱۵۸ پروژه ورزشی افتتاح و به بهره‌برداری رسید که شامل ۱۴۲ سالن ورزشی سرپوشیده و روباز و ۱۶ واحد استخر می‌باشد که در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است و برای این پروژها در مجموع ۴۸۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که ۷۰ درصد آن از اعتبارات دولت و خیرین و ۳۰ درصد آن نیز از اعتبارات استانی تامین شده است و امید داریم افتتاح این استخرها و سالن‌های ورزشی در کشور به تربیت کامل‌تر و غنی‌تر کمک کند./پانا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.