معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: بارندگی‌ها در کشور نسبت به میانگین 50 سال اخیر در اکثر استان‌ها کاهش نشان می‌دهد.

تقی‌زاده خامسی در حاشیه معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت بارش‌ها در سالجاری زراعی نسبت به مدت مشابه سال قبل در برخی از استان‌ها کمتر و برخی دیگر نیز بیشتر بوده اما در مجموع در کشور بارش‌های 40 روز اخیر نشان می‌دهد که همچنان از میانگین نیم قرن اخیر عقب هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در ایام باقیمانده از پائیز و زمستان جبران کسری بارش‌ها انجام شده و شاهد بارش رحمت الهی باشیم تا منابع آب مورد نیاز برای سال آینده تامین شود.

معاون آب و آبفای وزارت نیرو با اشاره به 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دولت در حوزه پروژه‌های آبرسانی در مناطق مختلف استان اردبیل بیان کرد: برخی از این پروژه‌ها در سالجاری و تعدادی دیگر نیز تا آخر دولت دوازدهم تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد تا اهالی این استان از مزایای این طرح‌ها استفاده کنند.

تقی‌زاده خامسی گفت: برای استانی نظیر اردبیل این میزان سرمایه‌گذاری در حوزه آب رقم قابل قبولی است و سعی بر این است در همه استان‌ها به ویژه استان اردبیل طرح‌های شروع شده و نیمه تمام در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل شده و بهره‌برداری از آنها آغاز شود./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.