هفته‌ای که ژوکر 850 میلیون دلاری شد

پیروزی مالفیسنت در رقابتی میلیمتری

فرهنگی /
شناسه خبر: 512133

فیلم خیالی‌اکشن «مالفیسنت 2معشوقه شیطان» ، برای دومین هفته متوالی در صدر فیلم‌های پرفروش جهان نشست و این اتفاق بعد ‌از رقابتی نزدیک بین این فیلم و «ژوکر»، ساخته تادفیلیپس امریکایی رخ داد.

در حالی که گزارش‌های اولیه حکایت از بازگشت ژوکر به رتبه اول پرفروش‌های منطقه امریکای شمالی در چهارمین هفته اکران این فیلم می‌کرد، صبح روز سه‌شنبه اتفاق دیگری افتاد و قسمت دوم مالفیسنت با گیشه‌ای 19.3 میلیون دلاری در سه روز پایانی هفته، یک بار دیگر ژوکر را کنار زد و اول شد. این میزان پولسازی مجموعه درآمد «معشوقه شیطان» را بعد از 13 روز نمایش در امریکا و کانادا به 66.3 میلیون دلار رساند. علاوه بر این، مالفیسنت2، هفته گذشته در سایر کشورها هم 64.3‌میلیون دلار پولسازی کرد و آمارش را در این مناطق به 230 میلیون دلار و با احتساب دستاوردهایش در امریکای شمالی به 296 میلیون دلار رساند. این موفقیت‌ها در حالی شامل حال این محصول جدید والت‌دیسنی شد که هنوز در سطح امریکا 3790 سالن در اختیار «مالفیسنت2» است.
خاکریزهای تازه فتح شده ژوکر
«ژوکر» که شرحی بر چگونگی شکل‌گیری هویت یکی از بارزترین دشمنان بت‌من، قهرمان مشهور داستان‌های کمیک استریپی است، از آمار «مالفیسنت2» بسیار فراتر رفته، چون هم با ذائقه تعداد بیشتری از اهالی سینما همسواست و هم دو هفته بیشتر از این فیلم بر اکران بوده است. ژوکر این هفته با کسب 19.2 میلیون دلار در امریکای شمالی که فقط 110 هزار دلار کمتر از درآمدسازی مالفیسنت بود، یک بار دیگر از لیست سه فیلم سودساز امریکا خارج نشد و در جای دوم خانه کرد و حالا طی 27 روز نمایش در امریکای شمالی 277 میلیون دلار درآمدسازی داشته است. «ژوکر» در سایر نقاط دنیا هم طی این هفته به 48 میلیون دلار تازه دست یافت و به این ترتیب در قاره‌هایی بجز امریکای شمالی 572 میلیون دلار و با اضافه کردن درآمدهای امریکایی‌اش مجموعاً 850 میلیون دلار پول به حساب‌های بانکی برادران وارنر، کمپانی سازنده خود واریز کرده است. «ژوکر» که بختی ملموس برای تبدیل شدن به اولین فیلم کمیک بوکی فاتح جایزه اسکار را هم دارد براساس ارقام بالا به پنجمین فیلم پولساز در تاریخ ساخت و ارائه فیلم‌های دی‌سی کامیکز تبدیل شده و در این راه «زن شگفت‌انگیز» را که در سال 2016 اکران شد و 821 میلیون دلاری است را پشت سر گذاشت و چون فاصله‌اش با فیلم چهارم جدول «بت‌من مقابل سوپرمن» (با گیشه‌ای 874 میلیون دلاری) زیاد نیست بسیار زود این رتبه‌ را هم تصاحب ‌خواهد کرد.
بالا نشینی دو تازه‌وارد در هفته متوسط‌ها
دو هفته‌ای که نسخه کارتونی «خانواده آدامز» از رتبه چهارمی به رده سوم جدول پرفروش‌ها ارتقا یافت، دو فیلم تازه اکران شده یعنی «شمارش معکوس» محصول استودیوی STX و «سیاه و آبی» ساخته اسکرین جمز به ترتیب حائز رتبه‌های چهارم و ششم شدند.
«شمارش معکوس» که یک فیلم ترسناک و سرشار از عناصر هیجان‌انگیز جنایی است، بیشتر از 8.8 میلیون دلار نفروخت اما در هفته‌ای که حد متوسط فروش فیلم‌ها پایین و کاملاً عاری از ارقام نجومی بود، همین رقم هم برای چهارم شدنش کفایت کرد. «شمارش معکوس» حتی در سایر کشورها نیز کار بزرگی نکرد و در 16 کشور فقط 1.7 میلیون دلار فروش داشت. «سیاه و آبی» فیلم اکشن و دلهره‌آوری هم که در 2062 سالن امریکا و کانادا و مکزیک به نمایش درآمده فقط 8.3‌میلیون دلار فروش داشت.
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.