رئیس کل دادگستری استان یزد خبر داد

صدور حکم پرونده مرگ فوتبالیست‌های یزدی

حوادث /
شناسه خبر: 512126

رئیس کل دادگستری استان یزد از صدور حکم دادگاه بدوی پرونده «مرگ فوتبالیست‌های یزدی در گرجستان» خبر داد. مرداد ماه سال گذشته یک باشگاه آموزش فوتبال اقدام به اعزام نوجوانان تحت تعلیم خود به کشور گرجستان کرد که در این سفر، دو نوجوان ۱۳ ساله همراه کاروان در پی یک حادثه ناگوار در دریاچه‌ای در کشور گرجستان غرق شدند.

 
به گزارش ایسنا، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در این باره اظهار کرد: مدیر باشگاه ورزشی به‌دلیل اعزام ۱۲ نفر از نوجوانان عضو باشگاه به خارج از کشور بدون همراهی مربی یا مسئولی که بتواند از نوجوانان مراقبت نماید و از رفتار و مسائل مرتبط با آنان آگاه باشد به میزان ۵۰ درصد مقصر شناخته شد.
دهشیری، میزان قصور مؤسس باشگاه را ۲۰ درصد اعلام و اظهار کرد: مؤسس باشگاه به لحاظ عدم نظارت کافی بر عملکرد و نحوه فعالیت مدیریت باشگاه و افراد زیرمجموعه و تحت پوشش خود و همچنین   تفویض اختیار کامل باشگاه به فردی که از لحاظ قانونی صلاحیت و رسمیت نداشته ۲۰ درصد مقصر شناخته شده است.
وی تصریح کرد: نفر سوم از متهمان این پرونده که ۳۰ درصد مقصر شناخته شده است، همان فردی است که مسئولیت نقل و انتقال نوجوانان به کشور گرجستان را بر عهده داشته است و با انتقال آنها بویژه در محدوده ساحلی و دریاچه و همچنین اجازه ورود آنها به داخل دریاچه در محلی نا ایمن و عدم حضور نجات غریق موجب غرق شدن دو نفر از آنان شده 
است.
 وی، گفت: مدیر باشگاه از جنبه خصوصی جرم، به پرداخت ۵۰ درصد دیه کامل دو مرد مسلمان، مؤسس باشگاه به پرداخت ۲۰ درصد دیه کامل دو مرد مسلمان و فرد همراهی‌کننده نیز به پرداخت ۳۰ درصد دیه کامل دو مرد مسلمان محکوم گردیدند.
رئیس کل دادگستری استان یزد یادآور شد: علاوه بر دیه ذکر شده، مجرمین این حادثه باید یک‌سوم دیه کامل فوت در ماه حرام را نیز بپردازند. دهشیری در مورد جنبه عمومی بزه ارتکابی متهمین، اظهار داشت: ۱۸ ماه حبس تعزیری برای مدیر باشگاه، ۱۲ ماه حبس تعزیری برای مؤسس باشگاه و ۱۴ ماه حبس تعزیری برای فرد همراه تیم در کشور گرجستان، محکومیت صادر شده است.
وی خاطرنشان کرد: رأی صادر شده غیر قطعی و قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر استان 
است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.