سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران به چند مصوبه و موضوع مهم و مورد بحث اشاره کرد.

علی ربیعی ضمن اشاره به مصوباتی چون سامانه جامع مدیریت تضامین و شیوه کار آن،‌ تجارت اموال فرهنگی و تاریخی و هنری، قانون جامع حمایت از معلولان در رابطه با مواضع ایران در اجلاس آستانه گفت: مواضع ما مواضع چهارماده‌ای است که برای سوریه ارائه دادیم و مشکل باید سوری –سوری حل شود.

وی همچنین با تایید تکذیب استعفای وزیر جهاد کشاورزی،‌ افزود: اجازه دهید درباره آقای حجتی ادای دین کنم؛ ایشان راجع به مسائل کشاورزان بسیار حساس است و هر اتفاقی که رخ می‌دهد با حساسیت و دلسوزانه دنبال می‌کند و سخت است.

ربیعی در خصوص توقیف فیلم « خانه پدری » نیز گفت: نمی‌خواهم قضاوتی کنم، اما آقای عیاری کارگردان برجسته‌ای است و مسائل اجتماعی را برش‌زده و بیشتر کار می‌کند. برش زدن به مسائل اجتماعی تایید این مسائل نیست بلکه نشان دادن مسائل اجتماعی برای حل مسائل اجتماعی است.

من فکر می‌کنم بهترین راه این است که قضاوت و تصمیم‌گیری در مورد فیلم‌ها را به نهاد تخصصی خود یعنی وزارت ارشاد واگذار کنیم. اگر تصمیم‌گیری در مورد مسائل هنری را از حوزه‌های تخصصی به سایر حوزه‌ها ببریم، قطعنا با یک نوع آشفتگی روبرو می‌شویم.

درست است که شاید صحنه‌ای در این فیلم باشد که بگوییم به اعتبار ما لطمه می‌زند اما قضاوت و تصمیم‌گیری را از حوزه تخصصی درباره فیلم‌ها بیشتر آسیب می‌زند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.