مقابل ماشین سازی زود گل نزنیم به مشکل می‌خوریم

کالدرون: نگران محرومیت نیستم، از پرستیژ فوتبال ایران دفاع می‌کنم

ورزشی /
شناسه خبر: 512049

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند.

گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز درباره مصاحبه اخیرش، شکایت باشگاه استقلال و اینکه گفته بود باید نتیجه داخل زمین رقم بخورد، اظهار داشت: من در مورد استقلال صحبتی نکردم. من گفتم چه ببریم، چه ببازیم باید بازی داخل زمین باشد. این بحث کاملاً فوتبالی است. از وقتی لیگ شروع شده است جریمه‌های ناعادلانه‌ای برای ما اعلام شده و من به همین خاطر گفتم نتیجه باید داخل زمین باشد. من درباره تیمی که شما نام بردید، چیزی نگفتم!

وی در ادامه افزود: من در آن مصاحبه به طور کلی صحبت کردم که از وقتی لیگ شروع شده جریمه‌های ناعادلانه‌ زیادی علیه پرسپولیس اعمال شده است. به همین خاطر گفتم بدون توجه به نتیجه بازی که چه برد باشد و چه باخت، برای ما همه‌ی اتفاقات باید در داخل زمین رخ بدهد نه بیرون زمین. فکر نمی‌کنم این مسئله مربوط به استقلال شود که شما اعلام می‌کنید که آنها قصد شکایت دارند، اما موضوعی که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که در بازی استقلال - پارس جنوبی اتفاقاتی را در زمین مسابقه دیدم که فکر نمی‌کنم به نفع فوتبال ایران باشد.

اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند! 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس یادآور شد: من اینجا هستم و تمام توانم را می‌گذارم تا تیمم موفق باشد و حتی به فوتبال ایران کمک کنم. در فوتبال اشتباهات زیادی چه از سوی داور، چه بازیکن و چه از سوی مربی رخ می‌دهد و من در این 45 سالی که در سطح اول فوتبال دنیا بود‌ه‌ام، تمام این مسائل را دیده‌ام و اعتقادم این است اتفاقاتی که در بازی استقلال - پارس جم رخ داد، اشتباه نبودند! یک بازیکن گلی را به ثمر می‌رساند و مدافعان حریف دو متر از او عقب‌تر هستند، چطور کمک داور آن را آفساید اعلام می‌کند؟! نمی‌شود گفت این اشتباه بوده است. همه این را متوجه شدند که نخواستند آن گل را سالم اعلام کنند! در صحنه دیگر توپ به دست مدافع استقلال برخورد کرد و داور در یک متری او ایستاده بود، اما نخواست پنالتی بگیرد. داوران خوبی در ایران هستند و امیدوارم این داوران با این تصمیماتی که در زمین رخ می‌دهد مخالفت کنند. چنین تصمیماتی از سوی داوران به فیفا می‌رسد و کشورهای دیگر هم آن را می‌بینند. من کار به هیچ تیمی ندارم، اما نگران فوتبال ایران هستم. امیدوارم در آینده شاهد چنین مسائلی نباشیم و از شما هم می‌خواهم به این مسئله بپردازید.

این مربی آرژانتینی در واکنش به این موضوع که او انتقادات تندی را نسبت به تیم استقلال مطرح می‌کند و آیا نگران محرومیت احتمالی‌اش نیست، گفت:  دو صحنه کاملاً روشن در بازی این تیم وجود داشت که نخواستند آن را اعلام کنند. من در 45 سالی که در فوتبال بوده‌ام، چنین چیزی ندیده بودم. من از پرستیژ فوتبال ایران دفاع می‌کنم. من نگران نیستم چون از فیرپلی و پرستیژ فوتبال دفاع می‌کنم. چرا باید نگران باشم؟

وی راجع به نیمکت‌نشینی سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده و اینکه این دو بازیکن تا چه زمانی قرار است روی نیمکت بنشینند، تصریح کرد: من همیشه گفته‌ام ما بازیکنان خوب زیادی داریم و طبیعی است بازیکنانی در ترکیب ثابتمان نباشند. من شانس این را دارم که تیم خوب با بازیکنان خوب دارم. من روز اول خیلی واضح و شفاف با بازیکنانم صحبت کردم. در بازی اول کنعانی‌زادگان که بازیکن فیکس تیم ملی است روی نیمکت نشست. چیزی که برای ما مهم است این است که نهایت راندمان تیممان را داشته باشیم. بازیکنانم می‌دانند که من به همه آنها نیاز دارم چون 4 روز دیگر هم ما بازی مهمی داریم. در فوتبال محرومیت و مصدومیت وجود دارد و ما به همه بازیکنان نیاز داریم.

کالدرون درخصوص اینکه علیرضا بیرانوند نامزد دریافت جایزه رویایی AFC شده بود و به خاطر حضور در تمرینات پرسپولیس به مراسم کنفدراسیون فوتبال آسیا نرفته است عنوان کرد: این موضوع مهمی نیست من هم از طریق مطبوعات متوجه آن شدم ولی همانطور که گفتم خیلی مهم نیست. برای باشگاه مهمترین چیز بازی فرداست. جایزه را وقت دیگری هم می‌توانند به او بدهند.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه کنعانی‌زادگان و انصاری در 3 بازی گذشته پرسپولیس عملکرد ضعیفی در نبردهای هوایی داشته‌اند و آیا او فکری برای این نقطه ضعف کرده است یا خیر، تصریح کرد: من با نظر شما مخالفم. نمی‌دانم شما کدام بازی‌ها را دیده‌اید؟ ما در بازی با شهر خودرو روی کرنر گل خوردیم. بازی بعد را هم دو بر یک بردیم و شاهین شهرداری را هم 5 بر صفر شکست دادیم. اوضاع تیم خوب است. وقتی تیم خوب نتیجه می‌گیرد مشکلی نیست.

ترکیب تیمم را هیچ وقت با ترکیب تیم حریف نمی‌چینم

کالدرون در پاسخ به این پرسش که «شما در دیدارهای مختلف از ترکیب‌های متفاوتی استفاده می‌کنید، آیا این به خاطر ترکیب تیم مقابل است یا هنوز به ترکیب ایده‌آل خود نرسیده‌اید؟» تأکید کرد: من ترکیب تیمم را هیچ وقت با ترکیب تیم حریف نمی‌چینم. مسئله این است که من در حال عوض کردن فلسفه تیمم هستم. در این بین بازیکنانی هستند که نسبت به دیگران زودتر متوجه این موضوع می‌شوند. این پروسه نیاز به زمان دارد، هم برای مربی و هم برای بازیکن. من به دنبال تیم ایده‌آل خودم هستم. در آینده خواهید دید هر بازیکنی در ترکیب قرار بگیرد، بهترین خواهد بود. این طبیعی است که ما الان ترکیب مشخصی نداشته باشیم، چون به دنبال فلسفه تیم‌مان هستیم. می‌خواهیم نشان دهیم راه‌مان درست است و در حال پیشرفت هستیم. از لحاظ فوتبالی به من حق بدهید، چون بعد از پنج سال تیم ما با پنج گل به پیروزی رسیده است. این تیم سه سال قهرمان لیگ شده است، اما نتوانسته حریفی را با پنج گل شکست دهد. این نشان می‌دهد پیروزی با این اختلاف کار آسانی نیست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به بازی فردای تیمش با ماشین‌سازی گفت: ما از لحاظ روحی در شرایط بسیار خوبی قرار داریم و با همین روشی که شروع کرده‌ایم، ادامه می‌دهیم. هواداران خوشحال هستند که ما فوتبال خوبی را ارائه می‌دهیم و باید این روند ادامه پیدا کند. حریف فردای ما تیم خوب و جوانی است که از مربی خوبی هم برخوردار است اما ما می‌دانیم که اگر فردا زود گل نزنیم به مشکل می‌خوریم و باید این کار را انجام بدهیم تا به هدف مد نظرمان برسیم.

برای چهارمین قهرمانی باید آمار گل‌هایمان را بالا ببریم

وی در واکنش به اظهارنظر یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه او از نظر آماری نسبت به مربیان خارجی دیگر که در ایران پیش از این فعالیت می‌کردند شروع بهتری با تیمش در لیگ برتر داشته است، گفت: این آمار را نمی‌دانستم اما این را می‌دانم این تیم قهرمان شده اما تعداد گل‌هایش در فصل پیش کم بوده است. می‌دانم که برای چهارمین قهرمانی باید آمار گل‌هایمان را بالا ببریم. فلسفه من کمک می‌کند که این کار انجام شود البته کاری که در گذشته با پرسپولیس شده است فوق‌العاده بوده و تکرار قهرمانی خیلی سخت است. چنانچه فلسفه من در تیم به خوبی اجرا شود این اتفاق خواهد افتاد. من مطمئن هستم که فلسفه‌ای‌ که دوست دارم کمک می‌کند تا کیفیت تیم بالا برود. قطعا کیفیت بازیکنان هم این اجازه را به من می‌دهد که فلسفه‌ام را در تیم پیاده کنم من به این بازیکنان اطمینان دارم و مطمئن هستم که به هدفمان خواهیم رسید. شاید خیلی سخت باشد که قول بدهم جام چهارم را کسب کنیم اما قول می‌دهم که فوتبال خوبی را ارائه خواهیم داد.

کالدرون در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه شایعه شده که او 110 هزار دلار از باشگاه دریافتی داشته و چرا با وجود این مسئله مدعی شده است دریافتی از باشگاه نداشته، خاطر نشان کرد: من 15 جولای باید اولین دریافتی خود را از باشگاه می‌گرفتم، اما فقط 22 درصد پرداخت شد. خوشحال نیستم، بلکه ناراحتم از اینکه چهار ماه از قراردادم گذشته است، اما در این مدت مدام شنیده‌ام فردا، ان‌شاءالله هفته دیگر و ان‌شاءالله چند روز بعد پرداخت می‌شود. من 25 هزار یورو برای وسایل تمرین تیم خرید کرده‌ام که از این مبلغ 11 هزار یورو آن برگردانده شد و مابقی آن مانده است. الان باشگاه بعد از چهار ماه از من دو هفته وقت خواسته است. من چهار ماه صبر کرده‌ام و این دو هفته را هم صبر می‌کنم، اما این مدیریت را نمی‌پذیرم که ان‌شاءالله و فردا می‌دهیم یا هفته بعد یا چند روز بعد... . بعد از چهار ماه به این شکل قول دادن خوب نیست. امیدوارم که این مشکل به زودی حل شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سؤال که اگر بعد از دو هفته دیگر پولش را نگیرد چه اتفاقی می‌افتد، عنوان کرد: ان‌شاءالله که پرداخت می‌شود! / تسنیم

 

بیشتر بخوانید:

استقلال از کالدرون شکایت کرد

خطیبی: آماده بازی با پرسپولیس هستیم/ هواداران نگران داور مسابقه هستند

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.