به دنبال شکایت یک مشتری که گفت این لباس نوعی موافقت ضمنی با عروسی کودکان است، شعبه یک خرده‌ فروشی آمریکایی به نام کی‌مارت در استرالیا لباس هالووینی را که پیراهن عروسی بچگانه‌ای بود از فهرست موجودی کالاهایش حذف کرد.

این لباس را آنکو برای کودکان چهار تا شش ساله دوخته بود و شامل یک پیراهن و سربندی همراه با تور روی صورت به قیمت ۶ دلار بود.

ولی دو روز پس از آنکه شخصی ناشناس طوماری درست کرد و درخواست توقف فروش این لباس را مطرح کرد کی‌مارت آن را از کالاهایش حذف کرد.

«شانون ب» در طومارش در تارنمای Change.org نوشته «لباس عروسی برای کودکان و در اندازه‌های مخصوص آنان در قفسه‌های فروشگاه کی‌مارت موجود است».

«بیایید به کی‌مارت بگوییم این کار بی‌نهایت نامناسب و توهین‌آمیز است و مسئولیت این فروشگاه در قبال جامعه این است که فوراً این کالا را از قفسه‌هایش حذف کند».

شانون ادامه داده «خانواده‌های ۱۲ میلیون کودک (دخترهای ۶ ساله‌ای که این «لباس» به تن‌شان می‌خورد) هر سال آنان را بدون رضایت خودشان می‌فروشند یا به ازدواج شخصی در می‌آورند. این یعنی هر ماه یک میلیون کودک‌همسری اتفاق می‌افتد!»

«کودک‌همسری یعنی سو استفاده از کودکان و شکنجة آنان به بدترین شکل ممکن، یعنی میل جنسی به کودکان، تجاوز به آن‌ها، به بردگی کشیدن آنان و قاچاق کودکان برای بهره‌برداری جنسی. این لباس عروس کودک را از قفسه‌های‌تان جمع کنید».

معلوم نیست این طومار تا چه حد بر تصمیم کی‌مارت اثر داشته، چون تا کنون فقط ۲۱۵ امضا جمع شده است . /تابناک

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.