تاکید دیپلمات انگلیس بر حمایت "قاطع" از برجام

سیاسی /
شناسه خبر: 511983

سفیر انگلیس در سرزمین‌های اشغالی با بیان اینکه کشورش همچنان قاطعانه از برجام حمایت می‌کند، گفت: ما به دنبال تغییر نظام در ایران نیستیم.

به گزارش ایسنا، نیل ویگان سفیر انگلیس در سرزمین‌های اشغالی در گفت‌وگو با یک رسانه صهیونیستی اظهار داشت که حتی پس از استعفای نخست وزیر پیشین انگلیس و روی کار آمدن بوریس جانسون به جای او، لندن کماکان قاطعانه از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پشتیبانی می‌کند و مخالف بازگشت تحریم‌ها علیه ایران است.

وی در ادامه تصریح کرد: تحریم‌ها به اقتصاد ایران آسیب زده، درحالی‌که تاثیر چندانی بر نظام ایران نداشته است.

نیل ویگان همچنین گفت: ما به دنبال تغییر نظام (در ایران) نیستیم. بریتانیا در مقابل خواهان تغییر رفتار نظام ایران است.

به گزارش ایسنا، این دیپلمات انگلیسی در حالی از حمایت کشورش از برجام سخن گفته است که طرف‌های اروپایی این توافق پس از گذشت بیش از یک سال از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق همچنان نتوانسته‌اند به تعهدات خود در برجام عمل کنند و این امکان را فراهم کنند که ایران از منافع اقتصادی توافق بهره‌مند شود.

این در حالی است که هدف از برجام لغو تحریم‌های ایران و عادی سازی روابط اقتصادی با تهران بود اما واشنگتن، باوجود پایبندی کامل ایران به برجام با زیر پا گذاشتن تعهدات خود در این توافق مانع از برخورداری ایران از این منافع شد و اروپا نیز تا به امروز برای انجام تعهداتش اقدام موثر و عملی انجام نداده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.