تقی زاده:

معتقدم جدایی ری از تهران نمی تواند کارکرد مثبتی داشته باشد

اجتماعی /
شناسه خبر: 511968

معاون استاندار تهران گفت: بی تردید راهکار حل چنین مسائلی جدایی ری از تهران نیست. باید کار کارشناسی صورت بگیرد و در قالب یک مدل این موضوع بررسی شود.

 محمد تقی زاده در حاشیه پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا درباره جدایی ری از تهران گفت: قطعا این موضوع نیازمند قانون است. برای تصمیم گیری چنین مسئله‌ای قطعا بدون نگاه کارشناسی این امر امکان پذیر نیست. به نظر شخصی بنده از حیث کالبدی جدایی ری از تهران نمی‌تواند کارکردهای مثبتی داشته باشد و قطعا یکپارچگی که ما برای تهران به دنبال آن هستیم را به هم می‌ریزد.

وی افزود: توقعات مردم ری به جاست و تا حدودی شهرداری تهران تلاش برای رفع آن را در دستور کار خود قرار داده و به ری خدمات لازم را ارائه می‌کند اما مثلا در مورد پسماند و مجموعه آرادکوه نیازمند توجه بیشتری هستیم که مطالبه مردم ری است. قطعا می‌توان به مردم ری این قول را داد که با تمهیدات درست و مطالعات دقیق و اجرای آنها دغدغه‌های موجود را حل و فصل کرد.

تقی زاده تاکید کرد: بی تردید راهکار حل چنین مسائلی جدایی ری از تهران نیست. باید کار کارشناسی صورت بگیرد و در قالب یک مدل این موضوع بررسی شود.

معاون استاندار تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص ارزیابی طرح کاهش آلودگی هوا در تهران گفت: این طرح زمانی شروع شد که دو مطلب عمده در مورد آن در نظر گرفته نشد. یکی تعطیلات تابستانی مدارس و دیگری سفرهای تابستانی مردم، بر همین اساس خیلی نمی‌توان این طرح را از زمان شروع مورد ارزیابی قرار داد.

تقی زاده افزود: باید پیک ترافیک که در مهر ماه با توجه به بازگشایی مدارس اتفاق می‌افتد برای ارزیابی این طرح مد نظر قرار گیرد. بر همین اساس به دفتر فنی معاونت عمرانی استانداری تهران دستور داده‌ام که مطالعه و مقایسه تطبیقی با اجرای این طرح در سال جاری با سال‌های قبل و طرح زوج و فرد انجام شود که نتیجه این مطالعات در شورای ترافیک استان مطرح و تصمیم قطعی در این مورد در شورا اتخاذ خواهد شد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.