صادرات ۶۵۰ هزار قطعه ماهی زینتی از قزوین

استانها /
شناسه خبر: 511959

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اعلام کرد: سال گذشته از ماهیان زینتی تولیدشده ۶۵۰ هزار قطعه ماهی زینتی به مقصد کشورهای عراق، ارمنستان، گرجستان، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ترکیه صادرشده است.

ایرج رحمانی مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس برنامه پنج‌ساله باید ۴۸۴۸ تُن ماهی سردآبی و گرم‌آبی در استان تولید شود که در شش‌ماهه نخست سال جاری سه میلیون و ۴۳۵ هزار قطعه بچه‌ماهی در استخرهای پروش ماهی رهاسازی شد که بر این اساس ۲۶۶۶ تُن ماهی در مزارع پرورش ماهی  تولید شده است و تا پایان سال برداشت خواهد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای سال جاری نیز تولید ۲۹ میلیون قطعه ماهی زینتی در استان هدف‌گذاری شده است.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین عنوان کرد: سال گذشته از ماهیان زینتی تولیدشده، ۶۵۰ هزار قطعه ماهی از جمله گونه‌های گوپی، گورامی، اسکار، آنجل و سورم از استان به مقصد کشورهای عراق، ارمنستان، گرجستان، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ترکیه صادرشده است./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.