اخطار مدیریت بحران هرمزگان:

قبل از ورود توفان کیار، شناورها به مکانهای امن منتقل شوند

استانها /
شناسه خبر: 511948

مدیریت بحران استانداری هرمزگان در اخطاریه ای اعلام کرد: با توجه به توفان دریایی کیار از صاحبان همه شناور ها ( قایق های تفریحی و صیادی، شناورهای سبک و نیمه سنگین) درخواست می شود از رفت وآمداجتناب کرده و این شناورها به مکان‌های امن منتقل کنند.

علیرضا صفا ایسینی روز چهارشنبه درهمین زمینه افزود: پیرو اخطاریه هواشناسی چهارم آبان ماه جاری از اداره کل شیلات و بنادر و دریانوردی هرمزگان خواسته تردد شناورهای تجاری و صیادی در محدوده فعالیت توفان دریایی کیار را منع کنند.

وی ادامه داد: بر اساس این اخطاریه از سه شنبه ۷ تا ۱۰ آبان ماه با فعالیت توفان حاره ای کیار بر روی دریای عرب، شرایط دریای عمان، سواحل شرقی هرمزگان و سیستان و بلوچستان مواج و متلاطم با افزایش ارتفاع موج بین یک و نیم تا سه و نیم متر و با احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: توفان حاره‌ای کیار در موقعیت جغرافیایی ۱۹Nو ۶۳E روی دریای عرب است و مسیر این توفان به موازات سواحل شرقی کشور عمان پیش‌بینی می‌شود، سرعت وزش باد در محل فعالیت این طوفان برای روز گذشته ۲۰۰ و گاهی ۲۷۰ کیلومتر برساعت پیش بینی می‌شد، این طوفان سبب مواج شدن دریای عمان خواهد شد.

سازمان هواشناسی درباره مخاطرات این توفان و ارتفاع موج در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه را افزایش ارتفاع موج بین ۲/۵ تا ۳/۵ گاهی بیش از ۳/۵ متر، پنجشنبه افزایش افزایش ارتفاع موج  ۲ تا ۲/۵ متر و جمعه افزایش ارتفاع موج بین ۱/۵ تا ۲ متر اعلام کرد.

همچنین منطقه اثر این توفان را دریای عمان، سواحل استان سیستان و بلوچستان و سواحل شرقی هرمزگان اعلام کرد موجب مواج و متلاطم‌شدن دریای عمان و احتمال خسارت به تاسیسات ساحلی می‌شود.

سازمان هواشناسی توصیه کرده قایق‌های صیادی، تفریحی و شناورهای سبک و نیمه‌سنگین در دریای عمان تردد نکنند و قایق‌های صیادی و شناورها به مکان‌های امن منتقل شوند، همچنین شناورهای تجاری و صیادی از تردد در محدوده فعالیت طوفان خودداری کنند. / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.