ساخت ایستگاه فضایی در ماه با روبات مینیاتوری

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 511940

محققان روبات های مینیاتوری ابداع کرده اند که می توانند ساختارهای کوچکی را کنار هم قرار دهند و یک سازه بسازند. این روبات ها برای ساخت ایستگاه فضایی در ماه و مریخ مناسب هستند.

دانشمندان روبات های جدیدی ابداع کرده اند که قابلیت انجام فعالیت های مختلف از ساخت هواپیما گرفته تا خانه روی زمین را دارند.   

در همین راستا محققان دانشگاه MIT ربات های جدیدی ابداع کرده اند. ماشین های V شکل که BILL-E نامیده می شوند، دو بازوی مینیاتوری دارند که می توانند سازه های مختلف را بسازند.

این روبات ها برای حرکت از نقطه ای به نقطه دیگر بدنه خود را باز و بسته می کنند. محققان معتقدند روبات های کوچک BILL-E می توانند هرچیزی از ایستگاه فضایی روی مریخ گرفته تا هواپیما روی زمین را بسازند.

نیل گرشنفلد استاد این دانشگاه می گوید: به طور کلی دو نوع روبات وجود دارد. یک دسته از روبات ها دارای اجزایی گرانقیمت هستند که به طور مخصوص ساخته شده اند. آنها فعالیت های خاصی انجام می دهند. دسته دیگر نیز دارای ماژول های ارزان قیمت هستند که البته عملکرد آنها نیز محدود تر است.

اما روبات های جدید در حقیقت دسته سومی را به وجود می آورند. این روبات ها ساده تر هستند و توانایی بیشتری نسبت به روبات های دسته دوم دارند.

به گفته محققان می توان از این سیستم برای ساخت یک ساختمان کامل به خصوص در محیط های نامساعد مانند فضا یا ماه و مریخ استفاده کرد.

ایده اصلی ساخت روبات مذکور آن است که دیگر نیازی به حمل ساختارهای از قبل سرهم بندی شده از زمین به فضا نباشد تا روبات ها بتوانند در فضا سازه مورد نظر را بسازند./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.