تجدیدچاپ «سلوک شقایق» پس از 23 سال

فرهنگی /
شناسه خبر: 511904

کتاب «سلوک شقایق» که به خاطرات مجید شاه حسینی از عملیات کربلای یک و آزادی سازی مهران و قله قلاویزان و ولی صابری درباره عملیات والفجر 8 اختصاص دارد، پس از 23 سال دوباره تجدیدچاپ شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «سلوک شقایق» خاطرات دو تن از رزمندگان جنگ تحمیلی به نام‌های مجید شاه حسینی از واحد تدارکات عملیات آزاد سازی شهر مهران و قله قلاویزان و ولی صابری درباره آموزش‌های رزمی قبل از شروع عملیات والفجر8 در لشکر 27 محمد رسول الله است که به تازگی با ویراستاری دوباره و تغییر جلد منتشر شده است.

«صدای بال مرگ»، عنوان خاطره مجید شاه حسینی از واحد تدارکات عملیات آزاد سازی شهر مهران و قله قلاویزان است که در آن، علاوه بر آزادسازی مهران، 220 کیلومتر مربع از زمین‌های تحت اشغال نیز به تصرف نیروهای اسلام در آمد.

«سلوک شقایق» هم عنوان خاطره‌ای از ولی صابری درباره آموزش‌های رزمی قبل از شروع عملیات والفجر8 در لشکر 27 محمد رسول الله و این عملیات است که در میان آن، به شهید سید محمدرضا دستواره نیز پرداخته است.

صابری درباره این شهید می‌نویسد: «در یکی از عملیات‌ها، حاج محمدرضا دستواره،‌ معاون لشگر 27 محمد رسول الله، با موتور برای رزمنده‌ها موشک آرپی چی 7 می‌آورد. صحنه عجیبی بود. او می‌بایست در قرارگاه می‌ماند اما کنار رزمنده‌های اسلام در خط مقدم حضور داشت.»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.