فصل جدید کنسرت‌های پاییزی در شهرهای ایران

سازهای پایتخت بار دیگر کوک شدند

فرهنگی /
شناسه خبر: 511787

با پایان ایام عزاداری محرم و صفر فصل جدید کنسرت‌های موسیقی فرا می‌رسد و خوانندگان و گروه‌های مختلف موسیقی پس از دوماه تمرین و استراحت فصل تازه کنسرت‌های خود را در شب‌های سرد پاییز روی صحنه می‌برند. اما در این بین افزایش قیمت بلیت‌های کنسرت موجب شده تا همه علاقه‌مندان نتوانند از شرکت در این برنامه‌ها لذت ببرند و اعلام بلیت‌هایی با قیمت 350 هزار تومان، برگزاری کنسرت در تهران را به یک برنامه لاکچری تبدیل کرده است.

این در حالی است که علاوه بر تصویب قانون ۱۰درصد از درآمد حاصل از کنسرت‌ها به خزانه دولت که واکنش‌های زیادی را در میان اهالی موسیقی در پی داشته، برج میلاد تهران نیز به تازگی هزینه اجاره سالن خود را افزایش داده و این موضوع باعث اعتراض مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری شده و برهمین اساس با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مدیرعامل برج میلاد تهران ضمن انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش‌های این مجموعه، برگزاری کنسرت در این مکان را تحریم کردند. حال باید دید مسئولان موسیقی چه تدابیری در این باره خواهند داشت. اما طبق تازه‌ترین برنامه اعلام شده از سوی سامانه‌های معتبر فروش بلیت، برنامه کامل کنسرت‌های موسیقی که از امشب 8 آبان ماه آغاز می‌شود به این ترتیب است:
کنسرت‌های پاپ
گروه موسیقی سون(هفت) 16 آبان ماه در دو سانس میزبان مخاطبان خود در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران خواهد بود. رحیم شهریاری خواننده موسیقی آذری 17 آبان طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود. زانیار خسروی خواننده موسیقی پاپ 18 آبان در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران در دو سانس میزبان مخاطبانش خواهد بود. علیرضا طلیسچی دیگرخواننده موسیقی پاپ 19 آبان طی دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران اجرای برنامه دارد. امید حاجیلی نیز 21 آبان ماه در دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران اجرای برنامه خواهد داشت. مهدی جهانی 22 آبان در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود. محسن ابراهیم‌زاده خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ 23 آبان دو سانس در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود. سینا درخشنده نیز 27 آبان در دو سانس در مرکزهمایش‌های برج میلاد تهران روی صحنه می‌رود.امو بند(گروه اتحاد موسیقی و استوار) به خوانندگی سعید قنبرپور، افشین کامیار و میثم کمالی 30 آبان در سالن وزارت کشور کنسرت خود را برگزار می‌کنند.
کنسرت بانوان
کنسرت پاپ گروه موسیقی نوشه به سرپرستی نیوشا بریمانی 17 آبان به دیدار مخاطبان خود در تالار وحدت تهران می‌رود. بالاترین قیمت بلیت این کنسرت180 هزار تومان است. سیمین غانم از خوانندگان قدیمی 14، 22 و 29 آذر ماه ترانه‌های خاطره‌انگیز خود را در تالار وحدت اجرا می‌کند. کنسرت گروه کر آواى شهر امید با اجراى قطعات خاطره انگیز و نوستالژى به رهبرى محمد نوید و سرپرست گروه زری میوه‌چی 13 آبان اجرای برنامه خواهد داشت. گروه موسیقی پریشاد به سرپرستی و خوانندگی پریچهر خلوتی 18 آبان در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.رهبری این ارکستر بر عهده نیوشا بریمانی است و سرپرستی گروه 90 نفره سازهای کوبه‌ای آن را عسل ملک‌زاده بر عهده دارد. گروه موسیقی بانوان آرِنا به سرپرستی و خوانندگی عذرا وزیری یکم آذرماه قطعات خاطره‌انگیز خود را در تالار وحدت روی صحنه می‌برد.
کنسرت‌های سنتی، کلاسیک و تلفیقی
ارکستر سمفونیک تهران در تازه‌ترین کنسرت خود روزهای هشتم و نهم آبان در تالار وحدت آثار موسیقی کلاسیک جهان را اجرا می‌کند. نیما کشاورزی، رهبر میهمان و شهرداد روحانی مدیر هنری این اجرا است. کنسرت گروه موسیقی شهنواز به سرپرستی شهاب قاسمی 9 آبان در تالار اندیشه حوزه هنری روی صحنه می‌رود، هامون هاشمی و زهره کدخدازاده خوانندگان این گروه هستند. مدیریت اجرایی این برنامه هم برعهده الهام پاکروان است. ارکستر آکادمیک پایتخت به رهبری شهرام توکلی و خوانندگی مهدی آقامحمدی و میثم اکبری 10 آبان کنسرت پاییزه خود را در تالار رودکی برگزار می‌کند.در این کنسرت آثار موسیقی کلاسیک، ایرانی و آذری آهنگسازانی چون شوبرت، اشتراوس، سویریدف، علی‌اکبر قربانی، حبیب‌الله بدیعی، همایون خرم، علی سلیمی، شهرام توکلی و… توسط ارکستر نواخته می‌شود. کنسرت موسیقی و حرکات فولکلوریک آذربایجانی به خوانندگی جعفر احمدی 10 آبان در تالار وحدت اجرا خواهد داشت. ارکستر «دی» به رهبری ارکستر ناصر رحیمی و سرپرستی مقداد طاهری روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان در تالار رودکی تهران کنسرتی را برگزار خواهد کرد. رسیتال ویلنسل و پیانو به نوازندگی آتنا اشتیاقی و بهنام ابوالقاسم با اجرای آثاری از برامس، شوستاکویچ، راخمانینف، چایکوفسکی، فوره و پولنک 12 آبان در تالار وحدت اجرای برنامه خواهد داشت. کنسرت گروه موسیقی خَردَل به سرپرستی محمد امین اکبرپور 18 آبان در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود. این کنسرت بی‌کلام و به سبک جز است. بهرنگ معتمدی از نوازندگان شناخته شده ویلنسل 20 آبان ماه اولین کنسرت رسمی خود را با همراهی تعدادی از نوازندگان شناخته شده کشورمان در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند. این کنسرت با نام «زمستان در راه است» پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. کنسرت گروه دف‌نوازان نوای شورانگیز به سرپرستی و رهبری ارکستر فؤاد جعفریان ۲۱ آبان در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود. ارکستر ملی ایران هم تازه‌ترین اجرای خود را به رهبری میهمان نصیر حیدریان روی صحنه می‌برد. این برنامه 22 و 23 آبان با اجرای آثاری از کیوان ساکت برگزار می‌شود.کنسرت ارکستر آلنام نیز 30 آبان ماه به رهبری وحید علی‌پور در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. کنسرت ارکستر سرزمین خورشید نیز 26 آبان در تالار وحدت اجرای برنامه خواهد داشت. گروه آلمانی شیلر به‌ سرپرستی کریستوفر فون دیلن که در سال ۹۶، میزبان حدود ۲۴هزار مخاطب در ایران بود، 16 و 17 آبان با اجرای قطعات آلبوم جدید خود با نام «صبح دم» در سالن وزارت کشور طی دو شب روی صحنه خواهد رفت. بلیت این کنسرت تا مبلغ 350 هزار تومان هم به فروش رسیده است.کنسرت مست مست داود آزاد به همراهی گروه تنبورنوازان چریکه و به سرپرستی سیدسلمان حسینی 1 آذر در تالار وحدت برگزار می‌شود.
کنسرت‌های دیگر
کنسرت مهدی صالحی 10 آبان در شهر گرگان و در تالار فخرالدین اسعد گرگانی روی صحنه می‌رود. کنسرت پرواز همای و گروه مستان 25 آبان در آمفی‌تئاتر مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود. محسن ابراهیم‌زاده 11 آبان در دو سانس میزبان مخاطبانش در سالن حافظ شیراز و 16 آبان در مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز اجرا خواهد داشت. رضا بهرام دیگر خواننده موسیقی پاپ که این روزها مخاطبان بسیاری پیدا کرده 11 و 12 آبان در مجتمع فرهنگی ستارگان اراک اجرا خواهد داشت. این خواننده همچنین 9 آبان در تالار مجلل پرشین کیش روی صحنه می‌رود. علیرضا قربانی نیز 13 آبان در سالن اریکه آریایی شهر آمل روی صحنه می‌رود. اشوان 24 آبان در سالن شهید آوینی بندرعباس اجرای برنامه دارد. مهدی احمدوند 25 آبان ماه در سالن شهید آوینی بندرعباس به دیدار مخاطبانش می‌رود. امید حاجیلی خواننده پرانرژی موسیقی پاپ 30 آبان در سالن شهید آوینی بندرعباس کنسرت خود را برگزار می‌کند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.