دیدار ایرج مسجدی با عمار حکیم در بغداد

سیاسی /
شناسه خبر: 511727

سفیر کشورمان در بغداد با سید عمار حکیم دیدار و درباره شرایط جاری در عراق، مسائل ایران و اوضاع منطقه گفت‌وگو کرد.

 ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با سید عمار حکیم، رئیس جریان ملی حکمت عراق دیدار و دو طرف در رابطه با روابط دوجانبه ایران و عراق و آخرین تحولات سیاسی ایران و عراق بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی در بغداد انجام شد، بر اهمیت انجام مطالبات قانونی تظاهر کنندگان عراقی در زمینه های خدماتی و ایجاد فرصت های شغلی تاکید شد.

مسجدی و حکیم همچنین از تلاش هایی که برای برگزاری مراسم اربعین انجام شد و نقش این گردهمایی میلیونی در نزدیک کردن ملت ها به یکدیگر و تبادل افکار و فرهنگ ها تمجید کردند.

این دو مقام ایرانی و عراقی در ادامه تاکید کردند که مصلحت همه کشورها در کاهش تنش و روی آوردن به گفت وگو است.

آن ها همچنین بر ضرورت دور کردن منطقه از هرگونه درگیری تاکید کردند "زیرا این درگیری ها باعث ایجاد ناامنی در سطح منطقه و جهان می شود."

رهبر جریان ملی حکمت درخصوص اوضاع منطقه با بیان اینکه منافع همگان در ترویج آرامش و در پیش گرفتن ابزار گفتگو نهفته است، بر لزوم دور نگه داشتن منطقه از هرگونه درگیری که امنیت منطقه، جهان و منافع ملت‌ها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، تاکید کرد.

حکیم در این دیدار از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری موفقیت‌آمیز مراسم اربعین و نقش این گردهم‌آیی میلیونی در نزدیک‌سازی ملت‌ها و تبادل اندیشه و فرهنگ‌ها نیز قدردانی کرد./ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.