خلیج فارس از روز پنج‌شنبه مواج می‌شود

استانها /
شناسه خبر: 511699

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: طی روزهای پنج شنبه و جمعه به سبب افزایش نسبی سرعت وزش باد بر روی دریا، ارتفاع موج نیز افزایش یافته و سواحل استان تا حدودی مواج و متلاطم خواهدشد.

پیام مساعدی روز سه‌شنبه افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که در غالب ساعت‌های امروز آرامش نسبی جو و دریا برقرار است و طی امشب و فردا در برخی ساعت‌ها افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران همراه با وزش تندباد لحظه‌ای و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: طی همین مدت دمای هوا به طور نسبی کاهش مییابد.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، طی امشب و فردا در برخی نقاط افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران، رعد و برق و گاهی وزش باد پیش‌بینی شده است.
وی گفت: در این مدت جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان به طور غالب شمال غربی تا شمال شرقی (گاهی جنوب غربی) با سرعت هشت تا ۳۲ و طی امشب و فردا گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی یادآورشد: جهت وزش باد در مناطق جنوبی استان امروز جنوب شرقی تا شمال شرقی و فردا شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده است.

مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۳۹ بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۹:۵۴ ، جزر دوم دریا ساعت ۱۵:۰۰ و مد دوم دریا ساعت ۲۱:۲۳ خواهد بود./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.