در رای‌گیری امروز اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای تعیین رئیس‌ جدید این نهاد، رافائل گروسی ۲۰ رای را از آن خود کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در رای‌گیری امروز اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، رافائل گروسی با ۲۰ رای از کورنل فروتا با ۱۴ رای پیشی گرفت. در این رای‌گیری یک رای هم ممتنع بود.

نامزد پست مدیرکلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید از ۲۴ رای اعضای ۳۵ نفره شورای حکام برخوردار شود.

یک دیپلمات آگاه اعلام کرد احتمالا فردا بار دیگه نشست بعدی اعضای شورای حکام برای دور دوم برگزار می‌شود. اگر هیچ یک از نامزد‌ها در این دو دور حداقل دوسوم آرا را بدست نیاورند، یک دور رای‌گیری جدید برای تعیین نامزد پیشرو  برگزار خواهد شد که این نامزد باید از ۳۵ عضو، ۱۸ رای را بخود اختصاص دهد.

بعد از این مرحله شورا دوباره یک دور رای‌گیری جداگانه برای اینکه تشخیص دهد آیا این نامزد به تنهایی می‌تواند دو سوم آرا را بخود اختصاص دهد، برگزار می‌کند. اگر در این دور هم نامزد پست مدیرکلی دو سوم را بدست نیاورد، یک دور رای‌گیری جداگانه برای آنکه نفر دوم بتواند دو سوم آرا را بدست آورد، برگزار خواهد شد.

اگر در نتیجه این دور هم نامزد دوم نتواند دوسوم آرا را بدست آورد دوباره روند رای‌گیری از صفر آغاز خواهد شد و از کشور‌ها خواسته خواهد شد نامزد‌های جدید خود را معرفی کنند و این روند دوباره تکرار خواهد شد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.