بر اثر وقوع ۷۷ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا دست کم ۹۱ نفر کشته و زخمی شده اند.

مرکز ثبت آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا گزارش داد بر اثر وقوع ۷۷ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا دست کم ۲۶ نفر کشته و ۶۵ نفر زخمی شده اند.

براساس این گزارش، در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر تامپا در ایالت فلوریدا ۳ نفر زخمی شدند. پلیس اعلام کرد تیراندازی در یک مهمانی در پارک رخ داده است. تیراندازی در حادثه‌ای مشابه در شهر گرینویل در ایالت تگزاس نیز ۲ کشته و ۶ زخمی برجای گذاشت. درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی نیز ۲ زخمی در پی داشت. در حادثه‌ای در شهر کارمیچل در ایالت کالیفرنیا ۲ نفر کشته شدند. یکی از کشته‌ها فرد مظنونی بود که در درگیری نیرو‌های پلیس کشته شد. ۳ نفر در تیراندازی در شهر نیواورلئان در ایالت لوئیزیانا زخمی شدند. تیراندازی در یک مهمانی در شهر ساوت بند در ایالت ایندیانا ۳ زخمی برجای گذاشت. تیراندازی مشابهی در شهر لانسینگ در ایالت میشیگان نیز یک کشته و ۴ زخمی برجای گذاشت. ۲ نفر در تیراندازی در کلوب شبانه‌ای در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا زخمی شدند. ۳نوجوان در تیراندازی در شهر نیواورلئان در ایالت لوئیزیانا زخمی شدند. تیراندازی در کلوب شبانه‌ای در شهر واترلو در ایالت آیوا نیز ۳ زخمی در پی داشت.

براساس گزارش این مرکز،۱۸ مورد از تیراندازی‌ها در این مدت، قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی ۲۴ ساعت شنبه تا یکشنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۱۱۳ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۳۴ نفر کشته و ۶۹ نفر زخمی شده اند. ۲۹ مورد از این حوادث در این مدت، قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس، طبق گزارش‌های منتشر شده، در ۴۸ ساعت گذشته، ۱۹۰ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۶۰ نفر کشته و ۱۳۴ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا ۴۸ ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های ۲۴ ساعت یکشنبه تا دوشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز سه شنبه منتشر می‌شود./باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.