اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

چه کار کنیم، پزشکان در مناطق محروم ماندگار شوند؟

چه کار کنیم، پزشکان در مناطق محروم ماندگار شوند؟

عضو هیئت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، گفت: اگر تعرفه ها واقعی نشود، نمی توان توزیع نیروی انسانی واقعی و عادلانه داشت.

 به گزارش ایران آنلاین، محمد ابراهیم زاده.با تاکید بر اینکه جایگاه علمی رشته ارتوپدی در ایران یکی از امتیازات بزرگی است که کشورمان را در سطح جهانی بالا برده است، تصریح کرد: مزیت نسبی رشته ارتوپدی در ایران، سطح بالای علمی و قابل رقابت با اروپا است. به طوری که در حال حاضر و به رغم تحریم ها، شاهد حضور بیمارانی از کشورهای منطقه، آفریقا و...، برای جراحی های ارتوپدی در ایران هستیم.
 
ابراهیم زاده در ادامه به مشکلات ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و دور دست کشور اشاره کرد و افزود: ماندگاری پزشکان متخصص و فوق تخصص در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور، بستگی به پرداخت های عادلانه دارد و نمی توان با تصویب قوانین و مقررات دست و پا گیر، موفق بود.
 
وی گفت: باید به حقوق و مزایای پزشکان در مناطق محروم، رسیدگی کرد و انگیزه ایجاد کرد. تعرفه های این پزشکان، بالاتر از سایر پزشکان تعیین شود. زیرا، به صرف اخذ تعهد، نمی توان در ماندگاری پزشکان موفق بود.
 
عضو هیئت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، افزود: اگر تعرفه ها واقعی نشود، نمی توان توزیع نیروی انسانی واقعی و عادلانه داشت.
 
عضو هیئت مدیره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، گفت: تحریم ها باعث شده بخشی از درمان های بیماران معطل شود.
 
وی گفت: ماندگاری پزشکان متخصص و فوق تخصص در نواحی مرزی و کمتر توسعه یافته کشور، نیازمند انگیزه های مالی است.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.