تبریک معاون هنری برای جایزه جهانی «کیهان کلهر»

فرهنگی /
شناسه خبر: 511464

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی برای جایزه کیهان کلهر (نوازنده کمانچه) به عنوان هنرمند برتر سال ۲۰۱۹ تبریک گفته است.

سید محمدمجتبی حسینی در این پیام نوشته است:

«به کماندار کمانگیر استاد کیهان کلهر تبریک می‌گویم و به خانواده محترم موسیقی و مردمان ارجمندی که با زبان شیوا و رسایی نغمه و نوا، راوی تاریخ باشکوه این سرزمین بوده‌اند.

کسب جایزه جهانی «ومکس» البته دلیل و نشان هنرمندی و چیره‌دستی کمانچه‌نواز شهیر ایران نیست چرا که او سال‌هاست به عنوان چهره‌ای ممتاز و خلاق شناخته شده و مورد مهر ایرانیان است بلکه موید این معناست که موسیقی ایرانی ظرفیت عظیم کمتر شناخته‌شده‌ای در سطح جهان است که قابلیت جهانی شدن دارد و می‌تواند فرهنگ کشورمان را به شایستگی عرضه دارد.

تلاش مجدانه کلهر در گفت‌وگوی سازها و نغمه‌های مختلف جهان در صحنه‌های واحد، تجربه‌ای ارزشمند و موفق برای توجه به هنر و پرداختن ویژه به این کیمیای شریف انسانی است. استاد کلهر نقش موثری در ارائه موسیقی ایران در جهان دارد و در جایگاه استادی همچنان جست‌وجو و نوآوری می‌کند.

هنر ایران، چونان تیر تیزران آرش، وسعت اندیشه و نگاه بلندمردان این خاک مقدس را معرفی می‌کند.

به سهم خود خود از هنرمند ارزشمند استاد کیهان کلهر متشکرم، به همه هنرمندان تهنیت می‌گویم و توفیق روزافزونشان را از درگاه یکتای مهربان آرزومندم.»

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.