اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اعتبارات مورد نیاز مبارزه با ملخ تامین می شود

اعتبارات مورد نیاز مبارزه با ملخ تامین می شود

مدیر کل بحران استانداری فارس با اشاره به ضرورت برنامه ریزی به منظور مبارزه با ملخ صحرایی، گفت: این مدیریت اعتبارات و امکانات مورد نیاز را تامین می کند.

رحیم آزادی یکشنبه ۵ آبان در جلسه ستاد گیاهپزشی استان فارس، افزود: در زمان بروز بحران ملخ همه دستگاه‌های اجرایی، با برنامه ریزی و بانک اطلاعاتی موجود باید در مقابله با این آفت همکاری کنند.

آزادی گفت: دو نوع تهدید طبیعی و غیر طبیعی وجود دارد که در تهدید غیر طبیعی با پیش بینی از قبل آمادگی مقابله داریم ولی  متاسفانه تهدیدات طبیعی، جدی گرفته نمی شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش از زلزله بم مدیریت بحران جایگاهی نداشت، افزود: پس از آن به دستور مقام معظم رهبری سازمان مدیریت بحران شکل گرفت.

او با اشاره به اینکه قانون مدیریت بحران کشور در مرداد ماه سال جاری تصویب شد، گفت: به موجب این قانون "ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران" در استان فارس به ریاست استاندار، دبیری اداره کل مدیریت بحران و عضویت ۴۶ دستگاه تشکیل شده که وظایف هر دستگاه به طور جداگانه معین است.

آزادی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه اجرایی، در چهارچوب اعتبارات جاری باید تمام اعتبارات مورد نیاز به استثنای حقوق و دستمزد را در مقابله با بحران بکار گیرند و اگر دستگاهی در زمان بحران همکاری نکند با آن برخورد کیفری می شود.

آزادی با بیان اینکه با تصویب این قانون تامین اعتبارات بحران مشخص شده، افزود: همچنین به موجب این قانون افرادی که در زمان بحران کمک می کنند در صورتی که دچار مشکل شوند طبق قانون مستمری بگیر شده و مزایا به آنان پرداخت می شود.

مناطق آلوده به ملخ در فارس پایش می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز با اشاره به لزوم آمادگی مقابله با هجوم ملخ صحرایی، گفت: پایش مناطق آلوده و تخم ریزی شده در دستور کار قرار دارد.

محمدمهدی قاسمی ادامه داد: سال گذشته با همکاری مردم مبارزه رضایت بخشی با ملخ انجام شد از این رو چهارچوب فلوچارت اجرایی قبل دنبال می شود.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات مبارزه با ملخ همچنان تامین نشده است، افزود: به منظور مدیریت بحران این آفت در سال جاری تعیین تکلیف این مطالبات ضروری است.

قاسمی گفت: کمیته بحران در ۱۴ شهرستانی که سال گذشته به ملخ آلوده بود به ریاست فرماندار تشکیل و با بررسی امکانات موجود، نیازهای هر شهرستان به ستاد بحران ارائه شود.

وی با اشاره به احتمال حمله ملخ به سایر نقاط استان، ابراز کرد: اقدامات، تجارب و آموزه های موفق سال گذشته در زمینه مبارزه با ملخ، باید به صورت فراگیر به همه نقاط استان منتقل شود.

قاسمی برنامه ریزی دقیق و همکاری سایر دستگاه های اجرایی به منظور مبارزه جدی با حمله ملخ صحرایی را ضروری دانست و افزود: در صورت طغیان آفت به طور مشخص در هر پهنه یک دستگاه اجرایی به عنوان معین در کنار جهاد کشاورزی قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از استاندار، فرمانداران، خانواده جهاد کشاورزی، صنف کشاورزی، تشکل ها، بهره برداران و اصحاب رسانه که سال گذشته با نهایت همکاری در مبارزه موفق با آفت ملخ نقش داشتند، تشکر کرد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.