خلیج‌فارس متلاطم شد

استانها /
شناسه خبر: 511376

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با آغاز وزش توفان‌های تندری، خلیج‌فارس متلاطم و مواج و برای ترددهای دریایی نامساعد شد.

پیام مساعدی روز یکشنبه افزود: با وزش توفان‌های تندری ارتفاع موج در خلیج فارس به بیش از ۲ متر و سرعت باد به مرز ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

وی بیان کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط خلیج فارس انتظار است دریانوردان از ترددهای غیرضرور اجتناب کنند.
مساعدی ادامه داد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که امروز و فردا ناپایداری‌ها (به طور عمده در مناطق شمالی و مرکزی استان و شمال خلیج فارس) ادامه می‌یابد.
وی بیان کرد: در این مناطق به تناوب آسمانی ابری گاهی همراه با بارش پراکنده و احتمال رعد وبرق و  وزش باد (گاهی شدید) پیش بینی می‌شود.
مساعدی افزود: سواحل‌ شمالی و مرکزی استان و مناطق شمالی خلیج فارس به سبب وزش باد مواج و متلاطم خواهد بود.
او یادآور شد: روز سه‌شنبه قدری از میزان ناپایداری‌ها کاسته می‌شود ولی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در برخی نقاط احتمال بارش پراکنده باران دور از انتظار نیست و به طور محسوسی از دمای هوا کاسته می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر قسمتی تا نیمه ابری، در مناطق شمالی و مرکزی استان و روی دریا گاهی تمام ابری همراه با بارش پراکنده باران، رعد و برق، وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی شده است.
مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال شرقی تا جنوب شرقی (گاهی متغیر) با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در مناطق شمالی و مرکزی ۱۸ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل شمالی و مرکزی ۹۰ تا ۱۵۰ و دور از سواحل گاهی ۱۲۰ تا ۲۱۰ سانتیمتر پیش‌بینی شده‌است‌.
مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۵۷ بامداد، مد اول ۰۸:۰۹ ، جزر دوم ۱۳:۵۴ و مد دوم ۲۰:۲۱ خواهد بود./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.