مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: توفان تندری آبادان و خرمشهر را ساعت ۱۱:۳۰روز یکشنبه در نوردید و سرعت باد به صورت لحظه‌ای به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

به نقل از روابط عمومی این مرکز محمد سبزه زاری بیان‌کرد: مسیر حرکت باد از سمت مناطق جنوب تا مرکزی و سپس به سمت مناطق شرقی خوزستان است.

توفان تندری نوعی از آب و هوای آشفته است و ویژگی آن همراه با آذرخش است. معمولا توفان های تندری با باران و باد شدید و تگرگ همراه است.

وی افزود: مجموع بارندگی سه ساعت گذشته آبادان ۱۴.۶ میلیمتر و از ابتدای ورود سیستم ۳۱ میلیمتر ثبت شده‌است.

سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا اوایل روز سه شنبه با تاثیر خط سامانه ناپایداری بر روی خوزستان، شاهد رگبار، رعدوبرق، تند باد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ به ویژه در روز یکشنبه در مناطق جنوبی و شرقی استان و در روز دوشنبه در مناطق شمال و شمال شرقی خوزستان خواهیم‌بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: برای روز سه شنبه تنها در برخی نقاط بارش های پراکنده انتظار می رود و در این مدت خلیج فارس نیز مواج پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته امیدیه با  ۳۶.۳ و دهدز با ۱۲.۲ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط خوزستان گزارش شده و حداکثر دمای اهواز ۳۳.۷ و حداقل ۲۰.۸ درجه سانتیگراد ثبت شده‌است./ ایرنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.