رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گفت: هرمزگان جزء استان‌هایی است که در تولیدات صنعتی، تأمین زنجیره اصلی، لجستیک و بسیاری از شاخص‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار است.

خلیل قاسمی در تشریح این خبر اظهار کرد: سرمایه‌گذاری جوازهای تأسیس واحدهای صنعتی استان در شش‌ماهه نخست سال، رشد ۳ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: این در حالی است که با اعلام خبر کاهش ۱۰۰ درصدی  سرمایه‌گذاری در استان، در گروه‌های فضای مجازی زحمات و تلاش‌های حوزه سرمایه‌گذاری نادیده گرفته شد چراکه در آمار فوق نفت ستاره به‌عنوان یک واحد شاخص جهانی قابل تکرار برای هیچ استان و کشوری نخواهد بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان تصریح کرد: در صورت حذف این مجوز سرمایه‌گذاری شاخص ، می‌توان اذعان داشت که  ۹ درصد سرمایه‌گذاری کل کشور در استان هرمزگان تا پایان شهریورماه ۹۸ صورت گرفته است و این استان هم‌اکنون رتبه دوم سرمایه‌گذاری کشور را دارا است.

قاسمی عنوان کرد: در شش‌ماهه نخست سال ۲۴۵ فقره  جوازهای تأسیس صنعتی در استان صادر شده که ارزش سرمایه‌گذاری این تعداد واحدهای صنعتی بالغ‌بر ۴۶۵ هزار میلیارد ریال است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت به بهره‌برداری رسیدن این طرح‌ها، زمینه اشتغال شش هزار و ۷۰۰ نفر فراهم خواهد شد که۲ درصد اشتغال کل کشور در استان هرمزگان رخ خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان بیان کرد: حال با آمار فوق که برگرفته از سامانه هماهنگ وزارت صنعت، معدن و تجارت است می‌توان اعلام کرد که استان هرمزگان نه‌تنها در شاخص سرمایه‌گذاری منفی نیست بلکه رتبه دوم کشور را دارا است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.