اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

تغییر مفهوم مطالعه در دنیای امروز

تغییر مفهوم مطالعه در دنیای امروز

مقصود از مطالعه کردن، فقط کتاب خواندن نیست، سکوت کردن به معنای واقعی کلمه نوعی مطالعه اساسی و اصلی است که در دنیای امروز بسیار از آن غفلت می ورزیم

گروه اندیشه:

دکتر محمد باقر تاج الدین، استاد جامعه شناسی دانشگاه آزاد اسلامی در صفحه شخصی خود یادداشتی را به معنای مطالعه در دنیای امروز و ضرورت آن اختصاص داده است که می خوانید:

مقصود از مطالعه کردن، فقط کتاب خواندن نیست. دیدن فیلم های خوب که کم هم نیستند؛ دیدن مستندهای بی نظیر، تماشای طبیعت؛ گوش کردن به موسیقی های بی نظیر؛ گوش کردن آواهای خوب؛ و مواردی نظایر این ها همگی نوعی مطالعه محسوب می شوند که حقیقتا هرگز نباید از آنها غافل بود و از دست شان داد.

امروزه که بسیاری از شهروندان در کلان شهرهایی چون تهران گرفتار زندگی روزمره هستند و ساعت ها وقت خود را در ترافیک و آمد و شد می گذرانند و صد البته  دارای گوشی های هوشمند نیز هستند می توانند به شنیدن موسیقی و تماشای فیلم و مستند بپردازند تا از زمان به نحو احسن استفاده کرده باشند.

 
همچنین گفتنی است که سکوت کردن به معنای  واقعی کلمه نوعی مطالعه اساسی و اصلی است که متأسفانه بسیار از آن غفلت می ورزیم آن هم در دنیای مدرن  که زیاد حرف زدن گویی نوعی فضیلت محسوب می شود!!!! سکوت عمیق بهترین نوع مطالعه است آن هم مطالعه و پرداختن به خویشتن که بسیار بسیار به این امر مهم نیازمندیم.
کپی