پدر دانش آموز یزدی در نامه ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش:

بخاطر خدا، به خواست پسرم و مقام معلم او را عفو کنید

حوادث /
شناسه خبر: 511150

همزمان با انتشار گزارش تنبیه دانش‌آموز یزدی از سوی معاون مدرسه‌اش در صفحه حوادث روزنامه «ایران» وزیر آموزش و پرورش در پیامی توئیتری از برکناری فرد خاطی و معرفی وی به هیأت تخلفات خبر داد. این در حالی است که پدر دانش‌آموز آسیب دیده نیز با ارسال نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار بخشش و عفو معاون خاطی مدرسه شد.

در بخشی از نامه سجاد جوکار آمده است: «امروز من وخانواده‌ام شرمنده شما شدیم که ابراز همدردی و موضوع را پیگیری کردید و هیچ توقعی نسبت به شما و سایر مسئولان آموزش و پرورش نداشتیم. فقط به‌خاطرخدا و به خواهش پسرم و به‌خاطر آبروی معلمی که برای دانش‌آموزان نقشی همچون پدر را در مدرسه دارد، خواهش می‌کنم دستور فرمایید حکم صادر شده توسط شما لغو شود تا این معلم زحمتکش به‌کار و پست خود ادامه دهد.»
---
پدر ابوالفضل که نسخه‌ای از این نامه را به روزنامه «ایران» ارسال کرده گفت: وزیر آموزش و پرورش دوبار با من تلفنی صحبت کردند و اطمینان دادند که از من و پسرم حمایت می‌کنند و من و خانواده‌ام شرمنده ایشان هستیم. اما وقتی متوجه شدم دستور برکناری معاون مدرسه پسرم را صادر کرده‌اند خیلی متأثر شدم و بعد از صحبت با پسرم تصمیم گرفتم نامه‌ای به ایشان بنویسم و بگویم که از شکایتم صرفنظر کرده و خواهان عفو معاون خاطی شدم که امیدوارم با درخواستم موافقت کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا به این سرعت او را بخشیدید عنوان کرد: اول به‌خاطر خدا و بعد از آن هم به خواست پسرم و همین‌طور به این دلیل که قشر معلم از زحمتکش‌ترین اقشار جامعه هستند و نباید به‌خاطر یک سهل‌انگاری مورد شماتت قرار گیرند. به‌طور قطع این معلم که حالا به‌عنوان معاون مدرسه فعالیت می‌کند زحمات بسیاری برای فرزندان ما کشیده است و نباید به‌خاطر این اتفاق کل عملکردشان زیر سؤال برود.
وی در خصوص وضعیت درمانی پسرش نیز گفت: روز پنجشنبه عمل ترمیمی پرده گوش با موفقیت انجام شد و پزشک معالج هم از نتیجه عمل راضی بود و صبح جمعه هم با نظر کادر درمانی ابوالفضل را از بیمارستان ترخیص کردیم.
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در صفحه توئیتر خود نوشته بود: «‌با ابوالفضل دانش‌آموز عزیز یزدی، پدر و مادرش صحبت و از آنان عذرخواهی کردم، همراه با همه معلمان عزیز که رسولان عشق و خویشتنداری هستند از اتفاقاتی همچون حادثه تلخ تنبیه بدنی احساس شرمساری دارم، دستور برکناری فرد خاطی و معرفی به هیأت تخلفات را دادم، اینگونه وقایع تحمل نخواهد شد.»
این تصمیم وزیر با استقبال معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همراه شد و در واکنش به آن نوشت: «ممنون از توجه و قاطعیت شما، مدارس باید با تنبیه بدنی خداحافظی کنند.»

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.