کشف بیش از یک تن مواد افیونی در میرجاوه

حوادث /
شناسه خبر: 511149

یک تن و ۱۸۲ کیلوگرم انواع موادمخدر در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه با قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

 بیش‌از یک تن انواع موادمخدر در میرجاوه کشف شد

سردار محمد ملاشاهی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تشدید برخورد قاطع با هرگونه ایجاد ناامنی بویژه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی سیستان و بلوچستان، مرزداران هنگ مرزی میرجاوه با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در این منطقه مرزی مطلع شدند و با تشدید اقدامات کنترلی و برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی انهدام این باند بزرگ را به طور ویژه در دستور کار عملیاتی خود قرار دادند.

وی افزود: مرزداران برای انهدام این باند بزرگ قاچاق موادمخدر پس از شناسایی مسیرهای تردد قاچاقچیان، به اجرای کمین هدفمند پرداخته و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان، قاچاقچیان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان پس از اطلاع از حضور مرزبانان در نزدیکی خود و احساس خطر اقدام به تیراندازی و دفاع از محموله موادمخدر کرده و مرزبانان نیز با استفاده از تاکتیک‌های مناسب عملیاتی اقدام به تیراندازی متقابل و درگیری مسلحانه کردند.

وی خاطرنشان کرد: پس از ساعتی درگیری مسلحانه و تیراندازی پرحجم مرزداران خودروی حامل موادمخدر مورد اصابت گلوله ماموران قرار گرفت و به آتش کشیده شد که مرزداران با تلاش فراوان توانستند آتش را مهار و بخشی از موادمخدر را قبل از سوختن از لابلای آتش خارج کنند.

سردار ملاشاهی با بیان اینکه قاچاقچیان که توان مقابله با آتش پرحجم مرزبانان را نداشتند با برجا گذاشتن محموله مواد به آن سوی مرزها گریختند، اظهار کرد: در این عملیات، علاوه بر توقیف ۲ دستگاه خودرو، یک تن و ۱۸۲ کیلوگرم موادمخدر شامل ۶۰۷ کیلوگرم تریاک و ۵۷۵ کیلوگرم حشیش کشف شد.

وی ضمن قدردانی از عملکرد مطلوب مرزداران هنگ مرزی میرجاوه، گفت: نیروهای مرزبانی با رشادت و تلاش شبانه‌روزی خود با هرگونه شرارت و ایجاد ناامنی در مناطق مرزی قاطعانه برخورد می‌کنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین اشرار و قاچاقچیان موادمخدر باید بدانند که مرزداران سراسر استان در کنار سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی با حمایت مرزنشینان غیور استان در مقابل اعمال پلید آنها ایستادگی خواهند کرد./ ایرنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.