حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان با مرور ویژگی‌های آیت‌الله خاتمی در تعامل با مردم و اقشار جامعه، تاکید کرد جامعه ما به امثال آیت الله خاتمی(ره) نیاز دارد.

مراسم سالیاد آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی(ره) امشب (پنجشنبه ۲ آبان) بعد از نماز مغرب و عشا، با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد کوشکنو اردکان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان در این مراسم زیارت سخنانی گفت:  یکی از اتفاقات مهمی که در هر جامعه ای باید اتفاق بیفتد مراقبت از این جامعه و شهروندان نسبت به دستبرد دشمنان است. روزی که امیرالمؤمنین(ع) عهدنامه مالک را می نوشت این دشمنان بودند و الآن هم هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هر کشور امنیت اقتصادی نیاز دارد، افزود: شاید روزی که امیرالمؤمنین(ع) عهدنامه مالک را می نوشت فقط دشمن خارجی بود ولی امروز دشمنان فراوانی داریم.  اما من فکر می کنم دشمنی که اندیشه شما و جوانان را دستکاری می کند مهمترین دشمن است که صدها سوال و شبهه پیش می آورد.

وی تاکید کرد: یک زمانی خانه امن ترین جا بود. الآن دقیقا برعکس شده است. خیابان ها امن هستند و نا امنی ها به خانه آمده است و خوشا به حال کسی که مرتب به خانه اش سرکشی می کند. نهادهای انتظامی و نظارتی، بسیاری از مفاسد را در داخل خانه ها جستجو می کنند و این مفاسد اغلب از مرزهای ناشناخته می آید.

نقویان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: ابلیس شبانه روز بیدار است. حتی گاهی به خواب انسان ها می آید. علما با تیر غیب فکر و اندیشه جلوی وسوسه های شیطان می ایستند؛ و این کار هر کسی نیست‌.

وی با مرور ویژگی های برجسته آیت الله خاتمی در تعامل با مردم و اقشار جامعه، گفت: جامعه  ما به امثال آیت الله خاتمی(ره) نیاز دارد، عالمی که برای همراهی و راهنمایی با مردم یک روز با عِلم، یک روز با همراهی با یک کشاورزِ روزه دار و یک روز با جوان موتورسوار ، دمادم می شد و حرفش نافذ بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه روحانیون و عالمان دین، در مواجهه با مردم باید از صبر و سعه صدر بالایی برخوردار باشند گفت: آیت الله خاتمی(ره) عالم عاملی بود که وقتی جوانی با تندی، برای او دشنام می نوشت با آرامی می‌گفت؛ چیزی نیست مرا نصیحت و ارشاد کرده است.

در آیین سی و یکمین سالگرد ارتحال آیت الله خاتمی(ره)، اقشار مختلف مردم، حوزویان و دانشگاهیان، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، و...حضور داشتند./ جماران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.