گلن جانسون بر نژادپرست نبودن لوئیس سوارز پافشاری می‌کند.

به گزارش دیلی میل، گلن جانسون مدافع رنگین پوست سابق باشگاه لیورپول ضمن تکرار عذرخواهی جیمی کرگر از پاتریس اورا، تاکید کرده که لوئیس سوارز هرگز نژادپرست نبوده است.

بعد از توهین کلامی سوارز به پاتریس اورا در جریان دیدار دو تیم لیورپول و منچستریونایتد در سال 2011، اتحادیه فوتبال انگلیس سوارز را با محرومیتی 8 جلسه ای مواجه ساخت. 

مدت کوتاهی بعد از این ماجرا، بازیکنان لیورپول در تصمیمی جنجالی قبل از مسابقه با ویگان، با پیراهن هایی حاوی تصویر لوئیس سوارز در زمین ظاهر شدند. بعد از گذشت حدود 8 سال، جیمی کرگر بازیکن آن روزهای لیورپول در برنامه فوتبال دوشنبه شب تلویزیون اسکای اسپورتس به شکل رودررو از پاتریس اورا بابت آن اتفاق عذرخواهی کرد.

جانسون که اکنون از دنیای فوتبال خداحافظی کرده، بر عذرخواهی کرگر صحه گذاشت اما عنوان کرد با توجه به دوستی خود با لوئیس سوارز که اکنون در بارسلونا حضور دارد، عنوان کرد در موقعیت دشواری قرار گرفته است. 

جانسون که با تاک‌اسپورت گفت و گو می‌کرد در این خصوص گفت:

"کارا (جیمی کرگر) حق داشت که عذرخواهی کند و باید حرکت او را تایید کنم. این حرکت (پوشیدن پیراهن با تصویر سوارز) در آن زمان کار درستی نبود چرا که فاصله چندانی با اعلام رای محرومیت سوارز نداشتیم. اما در موضع باشگاه، این حرکتی برای حمایت از یکی از بازیکنان بود. بعید می‌دانم کسی در رختکن و یا کل باشگاه باور داشته باشد که لوئیس (سوارز) نژادپرست بوده یا قابلیت انجام کاری نژادپرستانه را داشته باشد.

لوئیس را به خوبی می‌شناسم و ارتباط خوبی با او دارم. به همین خاطر هم هست که به سختی باور می‌کنم چنین فردی مرتکب کاری نظیر آن شده باشد. برای من شرایط دشواری است. گیر افتاده ام  چرا که من و لوئیس دوستان خوبی هستیم و نمی‌توانم با یک نژادپرست دوست باشم. قطعا اگر او اینگونه بود، اولین نفری بودم که به او پشت می‌کردم."/ وبسایت نود

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.