هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای از کاهش نسبی دما و بارندگی طی فردا و هفته آینده در سطح استان خبر داد.

بنا بر اطلاعیه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با توجه به ایام پایانی ماه صفر وضعیت جوی استان طی فردا و همچنین هفته آینده همراه با بارندگی و کاهش نسبی دما  پیش‌بینی می‌شود.

جمعه وضعیت جوی استان نسبتا پایدار خواهد بود که از اواخر وقت توام با افزایش ابر پیش‌بینی شده است. شنبه شروع و گسترش بارش‌هایی در سطح استان خراسان رضوی در استان‌های همجوار پیش‌بینی می‌شود که با کاهش دما بین 4 تا 5 درجه نیز همراه خواهد بود.

یکشنبه و دوشنبه بارش‌های پراکنده در استان ادامه خواهد داشت و بیشترین حجم بارش در روز یکشنبه برای نیمه و محورهای شمالی به ویژه شمال غرب استان و دوشنبه در محورهای خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود .

سه شنبه بارش‌های پراکنده در سطح استان گسترش می‌یابد و پیش‌بینی شده که بیشترین حجم بارش برای نیمه جنوبی استان است. چهارشنبه نیز احتمال وقوع بارش‌های پراکنده در شمال استان وجود دارد.

همچنین احتمال آبگرفتگی معابر مخصوصا محورهای مناطق شمالی و غربی در روز شنبه و نیز کاهش دید، لغزندگی محورها، کاهش دما و احتمال اختلال در تردد کاروان‌های پیاده وجود دارد.

توصیه می‌شود تمهیدات لازم در نظر گرفته شود و کاروان‌های پیاده در حال عزیمت به مشهد پوشاک مناسب و لوازم گرمایشی همراه داشته باشند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.