اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رییس شورای شهر تهران:

به بهانه کسب درآمد از قانون عبور نخواهیم کرد

به بهانه کسب درآمد از قانون عبور نخواهیم کرد

رییس شورای شهر تهران گفت: درحوزه شهرسازی تاکید مدیریت شهری اجرای قانون است و به بهانه کسب درآمد از قانون عبور نخواهیم کرد.

محسن هاشمی در پاسخ به پرسشی در خصوص پیگیری های شورای شهر تهران در رابطه با کاهش درآمدهای شهرداری تهران گفت : اعضای شورای شهر تهران نسبت به کاهش درآمدهای شهرداری بسیار حساس هستند و در این رابطه چند جلسه ویژه با حضور شهردار تهران برگزار شد.
 
وی ادامه داد : در شهرداری تهران ۴ کمیته بررسی زمینه های افزایش درآمد شکل می گیرد که یکی از این کمیته پیگیری مطالبات کمیسیون ماده ۱۰۰ است، حدود ۷۰ هزار پرونده ماده ۱۰۰ داریم که به دلایل مختلف درآمدهایمان از این محل پایین است.
 
به گفته هاشمی  بخشنامه های مختلفی که در این مدت برای جلوگیری از ساخت وساز غیر و مجاز و کم کردن اختیارات شورای معماری مناطق صادر شده در کاهشدرآمد های شهر تاثیر گذار بوده است . 
 
رییس شورای شهر تهران یادآور شد:درحوزه شهرسازی تاکید مدیریت شهری اجرای قانون است و به بهانه کسب درآمد از قانون عبور نخواهیم کرد. باید بتوانیم موانعی که در راه سرمایه گذاری در شهر است را برداریم تا سرمایه گذاران علاقمند و تشویق به سرمایه گذاری شوند. همچنین موضوع TOD که شورای شهر تهران اجرای آن را پیگیری می کند می تواند به افزایش درآمد های شهر کمک کند.
 
به گزارش مهر، شهردارتهران مدتی پیش از کاهش ۴۰ درصدی درآمد های شهرداری از محل ساخت و ساز خبر داده بود./مهر 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.