رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: پیش‌بینی می‎شود تا پایان امسال ۳۷۰میلیون دلار صادرات از طریق گمرکات استان به کشورهای هدف انجام شود.

حمیدرضا ایزدی پنج‌شنبه دوم آبانماه در جمع خبرنگاران میزان صادرات استان فارس تا پایان شش ماهه اول امسال را ۱۵۰ هزار تن کالا به ارزش ۱۸۵ کیلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۱ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۵۳ درصد افزایش داشته است.

او افزود: این تغییرات متاثر از برند سازی، تولید با رویکرد صادرات  و صادرات کالاها با ارزش افزوده بالاتری نسبت به مدت مشابه قبل بوده و یا بعضی از اقلام صادراتی شامل: صادرات خدمات فنی ومهندسی نرم افزار و گردشگری نیز مؤثر بوده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس ادامه داد: بدلیل تحریم‌های ظالمانه عمده صادرات استان به کشورهای پیرامون بوده که مرز مشترک خاکی داشته‌ایم.

ایزدی اعلام کرد که کشورهای عراق، افغانستان و کویت از جمله کشورهای پیرامونی هستند که به ترتیب بیشترین سهم بازار صادراتی فارس را معادل  ۹۱درصد، به خود اختصاص داده‌اند.

او یادآور شد: از نظر اقلام صادراتی نیز کودها، فرآورده‌های خوراکی گوناگون و سبزی‌جات و میوه‌جات یا سایر اجزای نباتات عمده صادرات استان معادل  ۵۰ درصد را به خود اختصاص داده‌اند./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.