سرپرست راه‌آهن شمال‌غرب کشور گفت: قطار فوق‌العاده، سوم آبان‌ماه هیئت‌های مذهبی را از مبدأ زنجان به مقصد مشهد مقدس اعزام می‌کند.


علی خدایی اظهار کرد: یک قطار فوق‌العاده و بخشی از ظرفیت دو رام قطار برای اعزام هیت‌های مذهبی به مشهد مقدس در ایام رحلت پیامبر گرامی اسلامی و شهادت امام رضا (ع) و امام حسن مجتبی (ع) اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: نخستین قطار امشب ساعت ۲۱:۴۰ از زنجان به مشهد حرکت می‌کند که ۲۵۰ سهمیه از آن به هیئت‌های مذهبی اختصاص یافته است و بخش دیگری از هیئت‌های مذهبی به تعداد ۱۵۰ نفر نیز فردا سوم آبان‌ماه در ساعت ۲۱:۴۰ به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

سرپرست راه‌آهن شمال‌غرب کشور ادامه داد: قطاری که دوم آبان‌ماه حرکت کرده، هشتم آبان‌ماه برمی‌گردد و زمان برگشت قطار مربوط به روز سوم آبان‌ماه در روز نهم آبان‌ماه تعیین شده است.

وی از اختصاص یک قطار فوق‌العاده زنجان ــ مشهد در ساعت ۱۷:۱۵ سوم آبان‌ماه خبر داد و گفت: این قطار فقط به زائران و هیئت‌های مذهبی تعلق گرفته و مسافر عادی ندارد و این یک تسهیل‌گری برای هیئت‌های مذهبی داد.

خدایی، ظرفیت این قطار فوق‌العاده را ۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: این یک قطار فوق‌العاده با ۱۰ سالن است که هر سالن ۱۰ کوپه با ۴ تخت دارد و ویژه ایام ۲۸ صفر و عزاداری امام رضا (ع) است.

وی خاطرنشان کرد: همه روزه دو رام قطار زنجان ـ مشهد در مسیر خطوط ریلی تردد می‌کند که ساعت حرکت آن‌ها ۱۵:۵۵ و ۲۱:۴۰ است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.