نشست وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌ها امروز برگزار شد که در این نشست معاون وزیر و سرپرست دبیرکلی صحبت‌هایی را مطرح کردند.

کیکاووس سعیدی سرپرست دبیر کل کمیته ملی المپیک در نشست وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌ها با ارائه گزارشی از مسابقات جهانی بازی های ساحلی به میزبانی قطر اظهار امیدواری کرد که ایران در دوره های بعدی با تیم های بیشتری در این رقابتها شرکت کند.

وی گفت: کاروان ایران با چهار رشته در اولین رویداد جهانی بازی های ساحلی حاضر شد که در این مسابقات ۹۷ کشور  شرکت کرده بودند. در کشتی فقط ما یک سهمیه داشتیم که با وایلدکارت در مسابقات حضور پیدا کرد و همین یک نفر نیز  توانست همه حریفانش را ضربه فنی کند. در کاراته نیز بانوی ورزشکار ما با همه نامداران جهان مبارزه کرد و در عین شایستگی مدال نقره را به دست آورد. کاروان ما در رده بندی در مجموع عنوان نهم را به دست آورد که با توجه به تعداد کم شرکت کنندگان ما نیز این رتبه قابل قبول است.

سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری و نتایج اجلاس آنوک در حاشیه این بازی‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: شخص توماس باخ نیز حضور داشت و از کشورمان نیز سیدرضا صالحی امیری نیز در این جلسه  شرکت کرد. در حاشیه این مراسم رییس کمیته المپیک کشورمان توانست ۶ ملاقات با روسای کمیته‌های المپیک دیگر کشورها داشته باشد و نتایج خوبی هم از این نشستها به دست آمد.

سعیدی با اشاره به این موضوع که کمیته بین المللی المپیک توجه ویژه ای به بازی های ساحلی دارد بیان کرد که امیدواریم با حضور حداکثری ورزشکاران مان در رشته های مختلف بتوانیم به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

* داورزنی: حجم سفرهای برون‌مرزی 50 درصد کاهش یافته

محمدرضا داورزنی در جلسه روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان موفقیت های اخیر ورزش ایران از جمله قهرمانی مقتدرانه ووشو در عرصه جهانی را که با هشت طلا به ارمغان آمده است، تبریک گفت و کسب سهمیه دوچرخه سوار ایران در بخش جاده برای بازی های المپیک را نیز خوب توصیف کرد و آن را افتخار ارزشمند دانست.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که موفقیت های ورزش ایران در راه المپیک بیشتر شده تا با کاروان پرباری در بازی های المپیک حضور یابیم.

داورزنی در بخش دیگری از سخنانش عملکرد عموم فدراسیون ها در مدیریت منابع را با توجه به شرایط موجود خوب توصیف کرد و اظهار داشت: از سال ١٣٩٦، حجم اعزام ها و سفرهای برون مرزی به ٥٠ درصد تقلیل یافته است و این مهم نشان دهنده این واقعیت است که آنها با توجه به درک شرایط موجود از سفرهای غیر ضروری جلوگیری کرده اند.

وی میزبانی رویدادهای بین المللی ورزشی را نیز مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان دانست.

داورزنی ابراز امیدواری کرد که در فرصت پیش رو ورزش کشورمان در رشته های مختلف بتواند با کسب سهمیه های المپیکی شرایط خوبی را برای کاروان اعزامی ایران به المپیک رقم برند./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.