مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه با اشاره به ساخت 34 هزار و 732 واحد روستایی و شهری در مناطق زلزله زده استان، گفت: عملا پرونده ساخت و ساز مناطق زلزله زده بسته شده و در حال حاضر درگیر بازسازی واحدهای فرسوده این مناطق هستیم.

بابک عاطفی در جلسه امروز (اول آبان) ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان با اشاره به تخریب حدود 12 هزار واحد شهری و 4500 واحد روستایی در زلزله آبان ماه سال 1396، گفت: در راستای فرصت‌سازی از زلزله تلاش شد تا واحدهای فرسوده و غیرمقاوم مناطق زلزله‌زده هم بازسازی شوند.

وی افزود: در همین راستا با اضافه شدن واحدهای فرسوده و غیرمقاوم، ساخت 27 هزار و 431 واحد روستایی و 12 هزار و 731 واحد شهری در مناطق زلزله‌زده استان شروع شد.

عاطفی تصریح کرد: از مجموع واحدهای روستایی تا به امروز، 26 هزار و 417 واحد تکمیل شده و این امر نشان دهنده این است که تمام واحدهای تخریبی روستایی در زلزله ساخته شده و علاوه بر آن بسیاری واحدهای فرسوده و غیرمقاوم این مناطق نیز بازسازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر 1014 واحد روستاییِ باقی مانده با پیشرفت 65 درصدی در این مناطق در دست ساخت است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مجموع 12 هزار و 731 واحد شهری هم تا به امروز 8315 واحد تکمیل شده و 4785 واحد با پیشرفت فیزیکی 65 درصد در حال ساخت است.

وی یادآور شد: با توجه به تخریب تنها 4500 واحد مسکونی شهری در زلزله عملا با ساخت 8315 واحد، پرونده ساخت و ساز واحدهای شهری تخریبی در زلزله نیز به پایان رسیده و واحدهای باقی مانده مربوط به فرصت‌سازی صورت گرفته از زلزله جهت بازسازی واحدهای فرسوده است.

عاطفی تصریح کرد: درمجموع پرونده ساخت و ساز زلزله در شهرها و روستاها بسته شده و با لحاظ بازسازی واحدهای فرسوده هم در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ساخت و ساز در مناطق روستایی زلزله‌زده 98.7 درصد و در مناطق شهری 86.6 درصد است.

وی یادآور شد: در مجموع شهرها و روستاها نیز با درنظر گرفتن فرصت‌سازی صورت گرفته، پیشرفت فیزیکی ساخت و ساز در مناطق زلزله زده استان حدود 95 درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه در ادامه از پرداخت 2800 میلیارد تومان تسهیلات به زلزله زدگان از ابتدای روند بازسازی مناطق زلزله‌زده تا به امروز خبر داد وافزود: همچنین طی این مدت 647 میلیارد تومان کمک بلاعوض به زلزله زدگان پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در جهت کمک به روند ساخت و ساز طی این مدت همچنین 198 هزار تُن سیمان رایگان و 90 هزار تُن آهن آلات با تخفیف ویژه در مناطق زلزله‌زده استان توزیع شده است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.