ذوالقدر:

شهرداری تهران آنچنان که باید به وضعیت مردم ری رسیدگی نمی کند

اجتماعی /
شناسه خبر: 510745

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جدایی ری از تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در نوبت رسیدگی در کمیسیون تخصصی است.

سیده فاطمه ذوالقدر جدایی ری از تهران را مطالبه مردم و مسوولین محلی دانست و بر ضرورت بررسی موانع و راهکارهای این طرح تاکید کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جدایی ری از تهران و برخی مخالفت‌ها با آن گفت: موضوع جدایی ری از تهران پیش از این هم مطرح بوده و مکاتباتی هم با وزیر کشور صورت گرفته است؛ با این مضمون که نام شهر ری به شورای شهر تهران اضافه شود و یا وضعیت شورای شهر ری تعیین تکلیف شود و ری شورای شهر جداگانه داشته باشد.

وی با بیان این‌که قانون فعلی وضعیت ری را با ابهام مراجعه کرده، یادآور شد: جدایی ری از تهران مطالبه مردم این منطقه است، در حال حاضر شهر ری جز منطقه ۲۰ به حساب می‌آید و شهرداری و شورای شهر جداگانه ندارند در حالی که مسئولین محلی معتقدند تفکیک ری از تهران به حل معضلات آن از جمله آلودگی هوا، پسماند، مشکلات کارخانه‌ها، مسائل ترافیکی، راه و بهداشت کمک می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری شهرری اضافه کرد: در حال حاضر نه تنها به اندازه کافی به مشکلات ری توجه نمی‌شود بلکه مشکلات تهران هم به شهر ری سرازیر می‌شود؛ علاوه بر این عوارضی که مردم ری پرداخت می‌کنند به سرجمع عوارض تهران اضافه می‌شود در حالی که قاعدتا باید به ری برگردد.

ذوالقدر با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته مشترک بین شورای شهر تهران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بررسی جدایی ری از تهران اضافه کرد: ما می‌توانیم بررسی کنیم که چه موانعی بر سر راه این طرح وجود دارد و چطور می‌توان آن را محقق کرد، چرا که در حال حاضر شهرداری تهران آنچنان که مطلوب مردم است، فرصت رسیدگی به ری را پیدا نمی‌کند.

وی همچنین گفت که طرح جدایی ری از تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در نوبت رسیدگی در کمیسیون تخصصی است./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.