معاون کل وزارت بهداشت مطرح کرد

ایران، اولین کشور منطقه در حوزه سلامت در سال ۲۰۲۰

اجتماعی /
شناسه خبر: 510714

معاون کل وزارت بهداشت گفت: برای رسیدن به ارتقای سلامت ابتدا باید مواردی مانند چاقی، عدم تحرک، سلامت روان و فشارخون را مورد توجه قرار داد.

دکتر ایرج حریرچی در مراسم تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه کاشان شرایط برجسته ای را در حوزه ارتقای سلامت دارد، گفت: با توجه به پتانسیل های موجود، وضعیت سلامت این منطقه باید برجسته باشد. همچنین کاشان نسبت به میانگین استاندارد تخت در کشور، نیازمند بیمارستان است.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: افزایش سلامت مردم در راستای ارتقای طول عمر سالم، محافظت مالی از مردم در مقابل مخاطرات هزینه‌ای آنها در برابر بیماری‌ها، پاسخگویی به نیازهای غیر بهداشتی و غیر درمانی مردم و افزایش کارایی با منابع موجود چهار هدف مهم حوزه سلامت است.

حریرچی با بیان اینکه برای رسیدن به این چهار هدف و پوشش همگانی سلامت، باید سطوح خدمت را شامل ارتقای سلامت، آموزش و فرهنگ سازی، پیشگیری های اولیه و ثانویه، درمان و توانبخشی ارائه کرد، افزود: با رعایت این خدمات در سال ۲۰۲۰ می توانیم اولین کشور منطقه باشیم.

 وی با بیان اینکه برای رسیدن به ارتقای سلامت ابتدا باید مواردی مانند چاقی، عدم تحرک، سلامت روان و فشارخون را مورد توجه قرار داد، افزود: افراد مبتلا به فشار خون که خود از آن اطلاعی ندارند، باید شناسایی شوند.

وی، به سه نوع پیری شامل توام با بیماری، طبیعی بدون بیماری و سالم اشاره کرد و افزود: طبق دانش علمی روز، تا ۸۲ سالگی یک انسان می تواند بدون عارضه و سالم زندگی کند.

حریرچی اظهار داشت: ۱۵ الی ۲۰ درصد مسئله سلامت مردم با اقدامات درمانی اصلاح می‌شود و ۸۰ الی ۸۵ درصد به ژنتیک، رفتار و مسائل اجتماعی بستگی دارد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.