قبادی دانا خبرداد

پرداخت شهریه ۳۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی تحت پوشش بهزیستی

اجتماعی /
شناسه خبر: 510646

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:در جهت توانمند سازی جامعه سازمان بهزیستی تلاش کرده‌ایم شهریه ۳۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی تحت پوشش بهزیستی را به صورت کامل پرداخت کنیم.

 وحید قبادی دانا در مراسم امضای ارائه خدمات وکیل معاضدتی به مددجویان سازمان بهزیستی گفت: بیش از ۶ میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از این افراد دارای معلولیت هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سازمان بهزیستی متولی سلامت در کشور و ارائه دهنده خدمات تسهیلگری در ارائه خدمات به افراد نیازمند است، افزود: در جهت توانمند سازی جامعه سازمان بهزیستی تلاش کرده‌ایم شهریه ۳۲ هزار و ۵۰۰  دانشجوی تحت پوشش بهزیستی را به صورت کامل پرداخت کنیم.

وی با اشاره به نقش سازمان بهزیستی در پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: بیش از ۶میلیون نفر تحت پوشش بهزیستی هستند که حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر از این افراد دارای معلولیت بوده و یک میلیون و ۵۰ هزار خانوار نیز از سازمان مستمری دریافت می کنند.

قبادی دانا با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی داری هزار مرکز شبانه روزی است، گفت: حدود ۴۷ هزار نفر اعم از معلولان و سالمندان به دلیل اینکه امکان حضور در خانواده را ندارند در این مراکز نگهداری می شوند. همچنین ۲۶هزار نفر دارای معلولیت ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی هستند.

در پایان این نشست تفاهم نامه ارائه خدمات وکیل معاضدتی به مددجویان سازمان بهزیستی بین این سازمان و کانون وکلای دادگستری امضا شد.
براساس این تفاهم نامه ارائه خدمات وکیل معاضدتی به معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی انجام می‌شود.

در ادامه عیسی امینی رئیس کانون وکلا دادگستری مرکز گفت: ما منتظر نمی مانیم که افراد به دنبال وکیل معاضدتی بروند بلکه ما به سازمان هایی که به افراد نیازمند خدمات رسانی می کنند، سر می‌زنیم و پیشنهاد ارائه خدمات وکیل معاضدتی را می دهیم./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.