رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره سرنوشت کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده توسط سلبریتی‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

اسماعیل نجار در خصوص سرانجام وضعیت پول‌هایی که توسط سلبرتی‌ها در فضای مجازی در جریان زلزله کرمانشاه و سیلاب‌های سال جاری جمع‌آوری شد،‌ اظهار داشت: برای اینکه مشخص شود؛ در سیلاب‌های اخیر و زلزله کرمانشاه چه کسی پول‌ها را گرفته و چه کسی نگرفته، با هماهنگی دستگاه قضا این مساله را ساماندهی کردیم و مبالغی را که توسط سلبرتی‌ها در فضای مجازی جمع‌آوری شد؛ حساب و‌ کتاب‌ شده و سرانجام این مبالغ اعلام خواهد شد.

او در خصوص وضعیت فرونشست زمین در کشور نیز اظهار داشت: با توجه به خشکسالی ممتد در کشور  و تغییر اقلیم و برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی، بیلان آبی که به سفره‌‌های آب زیرزمینی نفوذ پیدا کرده،  در سال‌های گذشته همواره منفی بوده است.

به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در کرمان برداشت از منابع آبی بالای 1میلیارد و 800 متر مکعب بوده و در مجموع کشور سالانه با 1/1 دهم میلیارد بیلان منفی مواجه بوده استو شرایط در کل کشور نیز اینگونه است.

او ادامه داد: در بسیاری از استان‌های کشور، در دشت‌های مختلف با مساله فروچاله‌ها و فرونشست‌ها مواجه هستیم،‌ برای مثال در همدان فروچاله‌ای به شعاع حدود 30 متر و عمق 70 متر وجود دارد که به دنبال ایمنی بخشی در این مکان هستیم تا کسی داخل چاله نیفتد.

نجار با تاکید بر اینکه مساله فرونشست‌ زمین در بسیاری از نقاط کشور مطرح است، تصریح کرد: فرونشست را در بسیاری از نقاط کشور داریم‌،‌ در تهران نیز مساله فرونشست همچنان مطرح است، اما نسبت به سال گذشته میزان آن کاهش پیدا کرده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: سازمان مدیریت بحران همواره تاکید دارد که مسیرهای مواصلاتی،‌ راه‌آهن و جاده‌ها به صورت دائمی پایش شوند تا دچار حوادث ناشی از فرونشست نباشیم./ایلنا
 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.