رئیس جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در راستای ارتقاء شاخص‌های بهره‌وری کشاورزی استان، آموزش تخصصی و علمی چهار هزار نفر در ۱۳ رشته کشاورزی در دستور کار این سازمان با اداره فنی و حرفه‌ای قرار گرفته است.

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه روز سه شنبه به نقل از نوربخش حاتمی افزود: به منظور علمی ترشدن بخش کشاورزی تفاهم طرح ارتقای شاخصهای بهره وری کشاورزی بین سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به امضاء رسیده است.

حاتمی هدف از اجرای طرح ارتقای شاخص های بهره وری در بخش کشاورزی را انتقال آخرین تکنولوژی و یافته های تحقیقاتی به مزارع کشاورزان و بهبود فرایند مدیریت مزرعه عنوان کرد و افزود: در اجرای کلاس ها و دوره های این طرح از مدرسان فنی و حرفه ای بهره گیری می شود.
وی پایداری تولید و استفاده از ظرفیتهای کشاورزی استان را از ویژگیهای مهم اجرای طرح ارتقاء شاخص ها بهره وری کشاورزی اعلام کرد، گفت: در این طرح توجه ویژه ای به پایداری تولید و صنایع فرآوری به ویژه آموزشی فرآوری زیتون، نخود، زعفران و ... شده که مهمترین هدف آن ایجاد زمینه اشتغال بیشتر در بخش کشاورزی است.
حاتمی در ادامه از حمایت های  استاندار کرمانشاه و اداره کل فنی و حرفه ای در اجرای برنامه های بخش کشاورزی قدردانی کرد و افزود: در اجرای این طرح بیشتر سعی داریم، آموزش ها به سمت مزرعه محور و عملیاتی پیش برود.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.

در کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.