شبکه اجتماعی مشهور چینی موسوم به "تیک‌تاک" نزدیک به 24 حساب کاربری در این شبکه را به اتهام انتشار محتواهایی مرتبط با گروه تروریستی داعش حذف کرده است.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه وال‌استریت ژورنال گزارش کرد، ویدیوهای منتشر شده از سوی این حسابهای کاربری اقدام به انتشار تصاویر خشونت آمیز نظیر چرخاندن چند جسد در خیابانهای مناطق سابقاً اشغال شده از سوی داعش و همچنین انتشار پیامهای تبلیغ برای جذب نیرو به این گروه تروریستی کرده‌اند.

بر طبق گزارش این روزنامه آمریکایی، برخی از ویدیوهای مربوط به این حسابهای کاربری ظاهراً در ماه گذشته میلادی به رغم تلاشهای آمریکا برای مقابله با داعش در عراق و سوریه انتشار یافته‌اند. اوایل سال جاری میلادی این گروه تروریستی آخرین نواحی تحت اشغالش را نیز در سوریه از دست داد.

یک سخنگوی شرکت صاحب این شبکه اجتماعی چینی به وال‌استریت ژورنال اظهار کرد، این شرکت، تیمی را برای حذف کاربران خطاکار از این شبکه منصوب کرده است اما در عین حال تاکید کرد که این مشکل در کلیت صنعت کاری آنها وجود دارد.

او خاطر نشان کرد: ما با یک چالش گسترده در سطح صنعت کاری خود مواجه هستیم که اقدامات یک سری عاملان بدی که فعالانه به دنبال دور زدن تدابیر محافظتی هستند باعث پیچیدگی بیشتر چالش شده اما ما تیمی را داریم که با نهایت تلاش به دنبال مقابله با رفتارهای شرارت‌آمیز در شبکه تیک‌تاک است.

این سخنگو اظهار کرد: ما حساب‌های کاربری شرور و هر گونه موارد مربوط به آنها را به مجرد شناسایی کردن، برای همیشه حذف کرده و ما همچنان به توسعه بیشتر و قدرتمندتر ساختن تدابیر کنترلی خود به هدف شناسایی فعالیتهای مشکوک ادامه می‌دهیم.

شبکه اجتماعی تیک‌تاک در چین یکی از محبوبترین شبکه ‌ها به ویژه در میان جوانان است و معمولاً محتواهای سیاسی منتشر شده در آن را حذف می کند./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.