کمبود داروهای خارجی در زنجان، مقطعی است

استانها /
شناسه خبر: 510341

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: کمبود برخی از داروهای خارجی به صورت مقطعی در استان زنجان وجود دارد.

جواد تاج‌کی در رابطه با وارد نشدن داروهای خارجی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: داروهای خارجی که مشابه آنان در داخل کشور تولید شده و در داروخانه‌ها وجود دارد مانند آنتی‌بیوتیک و آزیترومایسین به کشور وارد نمی‌شود، زیرا در داخل کشور به اندازه نیاز بیماران، این نوع دارو وجود دارد.

وی در رابطه با کمبود داروهای خارجی که مشابه آن در کشور تولید نمی‌شود، افزود: داروهای خارجی که مشابه داخلی آنان در کشور تولید نمی‌شود در برخی موارد به صورت مقطعی و موردی در داروخانه‌ها وجود ندارد که این کمبود نگران‌کنننده نبوده و بلافاصله نیز تامین خواهد شد.

این مسئول در رابطه با کمبود دارو در کشور، تصریح کرد: حدود ۵۰ قلم کمبود داروی خارجی و داخلی در کشور وجود دارد، به‌طور مثال در برخی سرم‌های داخلی (سرم ایندر ماک) کمبود وجود دارد که البته این سرم‌ها کم و به صورت موردی مصرف می‌شود و جایگزین دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در رابطه با داروهای بیماران خاص، خاطرنشان کرد: خوشبختانه کمبودی در تامین داروهای داخلی و خارجی بیماری‌های خاص نداریم./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.