دلایل خداکرمی برای مواقفت با جدایی شهر ری از تهران

اجتماعی /
شناسه خبر: 510316

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه من از زمانی که عضو شورای شهرستان ری شدم، متوجه محرومیت شدید در ری شده بودم گفت: محرومیت شهرری آنقدر آزار دهنده است که باورمان نمی‌شود این حجم از آسیب و محرومیت جزئی از تهران است.

ناهید خداکرمی در مورد تهیه طرح جدایی ری از تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطمئن هستیم که اگر بتوانیم شهرری را به صورت مستقل داشته باشیم قطعا مشکلات این منطقه کم می شود افزود: چراکه تجربه سایر شهرها نشان داد که جدا شدن آنها آغاز گسترش این شهرها بوده است. من در ابتدا مخالف جدا شدن ری از تهران بودم اما بعد از مدتی و در پی بازدیدها متوجه شدم که بهتر است شاهد جدا شدن ری از تهران باشیم  تا ری بتواند از پتانسیل ملی و منطقه ای خود،  بدور از بزرگی و نام تهران استفاده کند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه من از زمانی که عضو شورای شهرستان ری شدم، متوجه محرومیت شدید در ری شده بودم گفت: محرومیت  شهرری آنقدر آزار دهنده است که باورمان نمی‌شود این حجم از آسیب و محرومیت  جزئی از تهران است و دوگانگی فرهنگی و چندگانگی اقتصاد در این منطقه بیداد می‌کند.

خداکرمی با بیان اینکه محرومیت صرف در کنار پتانسیل‌های ثروت آفرینی شهرری دوگانگی ایجاد کرده است گفت: شهرری اوضاع پیچیده‌ای دارد چراکه از سوی خدمات شهری به تهران وابسته است اما از نظر سیاسی و حاکمیتی فرمانداری جداگانه دارد؛ این دوگانگی آسیب زاست و باید این مشکلات بالاخره یکجا حل شود.

وی با بیان اینکه  نباید از تغییر بترسیم و اگر زودتر شهرری مستقل شود زودتر هم روی پای خود می ایستد، گفت: اگر مدیریت نوآورانه در زمان استقلال شهرری حاکم شود قطعا از پستانیل موجود همچون گردشگری و...  می‌توان بسیار بهره برد و این شهر را به راحتی اداره کرد.

خداکرمی در واکنش به شائبه سیاسی بودن این طرح آنهم در آستانه انتخابات مجلس اظهار کرد: پاشنه آشیل برای وضع قوانین و نظارت خوب،  بحث انتخابات است چراکه هرنماینده  به جای آنکه سرگرم حل مشکلات مردم باشد از ابتدا حواسش به صندوق رای  است که همین مسئله موجب می شود تا طرح‌های پوپولیستی همچون گسترش دانشگاه و فرودگاه  مطرح شود و معمولا نمایندگان مجلس طرح‌هایی را می برند که اسمشان را از صندوق رای خارج کند اما در مورد شهرری واقعا  به نظر می رسد نگاه حل  معضلات و مشکلات ری وجود دارد./ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.