مرگ 50 فیل در زیمباوه

حوادث /
شناسه خبر: 510269

در دو ماه گذشته به خاطر کم آبی شدید در زیمبابوه حداقل ۵۵ فیل در پارک میلی هوانگی به دلیل گرسنگی تلف شده اند.

فیل وحشی

تیناشی فاراوو سخنگوی سازمان مدیریت حیات وحش و پارک های زیمبابوه (زیم پارکس) گفت: "شرایط ناگوار است. فیل ها در اثر گرسنگی می میرند که مشکل بزرگی است."

امسال خشکسالی به شدت بر تولید محصولات زراعی در زیمبابوه اثر گذاشته است.

گزارش می شود که در خلال یک بحران شدید اقتصادی یک سوم جمعیت با کمبود مواد غذایی روبرو هستند.

زیمباوه

برنامه غذای جهانی در ماه اوت گزارش داد که دو میلیون نفر در این کشور با خطر گرسنگی شدید روبرو هستند.

گزارش می شود که دو راس از فیل ها در فاصله ۵۰ متری برکه های آب پیدا شدند که نشان می دهد بعد از طی مسافت های طولانی، پیش از رسیدن به آب تلف شده اند.

آقای فاراوو گفت که فیل ها "خسارت عظیمی" به پوشش گیاهی پارک ملی هوانگی وارد کرده اند. این پارک ظرفیت پانزده هزار فیل را دارد اما هم اکنون بیش از ۵۰ هزار فیل در آن هست.

سازمان مدیریت حیات وحش زیمبابوه تلاش داشته است با حفر چاه به بهبود اوضاع کمک کند اما به گفته آقای فاراوو منابع مالی کافی در اختیار ندارد.

پیکرهای این فیل ها در کنار برکه های خالی آب پیدا شده - حداقل ۵۵ لاشه فقط در دو ماه اخیر که قربانیان خشکسالی ویرانگری هستند که جان انسان ها و حیات وحش را تهدید می کند.

در پارک ملی عظیم هوانگی در زیمبابوه مشکل فقط کمبود باران نیست، بلکه مشکل اصلی ازدحام جمعیت فیل هاست. ازدیاد جمعیت باعث شده حیوانات در جستجوی غذا از پارک خارج شوند و به گفته مقام ها در همین فرآیند ۲۲ روستایی را در سال جاری کشته اند. /بی بی سی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.